www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem
DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185866
  • Dnes: 2


Statutární město Ostrava

Dotace:


Poskytnutá dotace: 120.000,- Kč

Zkvalitnit život dětí s diabetem 2014


Hlavním cílem projektu je umožnit plnohodnotný život dětem s onemocněním diabetes melitus (DM) I. typu a osobám ohroženým soc. vyloučením - osobám pečujícím dlouhodobě o celoživotně nemocné dítě.

Aktivity projektu: poradenství, edukace, prázdninové akce, víkendové edukační pobyty, jednodenní aktivity, rozvoj partnerství. Hlavním cílem projektu je zabránit vyřazení rodin s DM ze společenského života či dětského kolektivu, a to prostřednictvím poradenství, vzdělávání, sportovních a kulturních setkávání. Projekt je tvořen jednotlivými aktivitami, některé probíhají jednorázově, jiné jsou poskytovány během celého roku.

Aktivity projektu probíhají: 1.1. – 31.12.2014Poskytnutá dotace: 40.000,- Kč

Letní zdravotně edukační tábor pro děti s diabetem 2014


S pořádá LZET pro děti s diabetes mellitus (DM) úspěšně již několik let. Svou účastí na letním zdravotně edukačním táboře má dítě téměř jedinou možnost dostat se mimo rodinu, do kolektivu vrstevníků, bez každodenní kontroly ze strany rodičů. Pro rodiče je to také jedna z mála možností oddychnout si alespoň na chvíli od celoročních starostí spojených s nemocí. LZET pomáhá handicapovaným dětem získat zdravé sebevědomí a nabízí jim organizovanou volnočasovou aktivitu v období letních prázdnin. Děti s diabetem nebo jiným zdravotním postižením chtějí prožít kvalitní dětství, potřebují vyrůstat v pohodové atmosféře a s pocitem, že mohou žít jako jiné děti. Program desetidenního tábora: výlety, hry, sport, pracovní a výtvarná činnost, edukace, terapie, táborová hra, společenské hry.

Organizátoři a všichni, kteří se na realizaci LZET podílejí, si plně uvědomují potřebu těchto aktivit. Děti s diabetem nebo jiným zdravotním postižením chtějí prožít stejně kvalitní dětství, potřebují vyrůstat v pohodové atmosféře a s pocitem, že mohou žít jako jiné děti.

Garantem zdravotní edukace bude specializovaný lékař, na děti budou dohlížet vedoucí s příslušným vzděláním a školením pro zvládání situací vyplývajících z nemoci DM.

Termín konání: od 3. – 13.8.2014, Škola v přírodě, Prostřední BečvaPoskytnutá dotace: 25.000,- Kč

Barevné DIAdny Luhačovice 2014


Hlavním cílem projektu je umožnit plnohodnotný život dětem s onemocněním diabetes melitus (DM) I. typu a osobám ohroženým soc. vyloučením - osobám pečujícím dlouhodobě o celoživotně nemocné dítě.

Barevné DIAdny Luhačovice jsou jedinečnou a největší vícedenní zdravotně edukační akcí pro dětské pacienty s DM a jejich rodiče v Moravskoslezském kraji. Hlavní náplní akce je EDUKACE dětí i rodičů, především z oblasti diabetologie. Dochází k vzájemné výměně zkušeností, možnosti srovnání změny a průběhu diabetu u sebe i ostatních účastníků pobytu.

Program pobytu: edukace, terapie, relaxace, diskusní workshopy, sportovní aktivity. Pro děti: hry, sport, tvořivá činnost, edukace, terapie.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.