www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


VIII. barevné DIAdny v Luhačovicích

V letošním roce tradiční, již VIII.barevné DIAdny proběhly v termínu od 14. do 17. listopadu 2009.
Zázemí pro tento prodloužený pobyt nám poskytl hotelový dům Praha, ve kterém jsme byli nejen ubytovaní, ale také jsme využili všechny spol. místnosti, tělocvičnu, bazén a velkou jídelnu, která posloužila jako přednáškový sál.

14. 11. 2009 Všichni účastníci se ubytovali a sešli se u společné večeře, po které organizační tým OS všechny přivítal a seznámil je s programem, který pro následující dny připraven.Večerní program nám naplnila firma Abbot, která nám představila své výrobky a později s přednáškou „Lépe nemocem předcházet, než je léčit“ MUDr. Jesenko.

15. 11. 2009 Nedělní program jsme zahájili brzy ráno při Ranním protažení s Monikou.Cvičební program pro maminky i pro děti připravila paní Monika Čížová. Dopoledne nám své výrobky představily firmy Lilly a Roshe a přednášku na téma „Sportování s diabetem“ si připravili MUDr. Vávrová. Dětem se v té době věnovala MUDr. Filáková, která byla garantem celého vzdělávacího pobytu, a představila jim novou formu vzdělávání – Konverzační mapy.
Malým dětem a všem, kteří si chtěli v Tvořivé dílničce něco vytvořit se skvěle věnovala slečna Hanka Šamalová.
Po obědě nás se svými výrobky přišla seznámit firma Medtronic a později byly připravené stánky – prezentace firem. Na této prezentaci si mohli účastníci pobytu prohlédnout, či za zvýhodněné ceny zakoupit výrobky firem – Lilly, Roshe, Medtronic, Eleata, Racio, Tupperware.
Během hlavního programu běžely souběžně Konverzační mapy pro dospělé, starší děti byly hrát bowling a malé děti byly na procházce Luhačovicemi.
Večerní program byl individuální, pouze účastníci, kteří se přihlásili na Terapeutické techniky k Mgr. Kubíčkové, se věnovali skupinové terapii.

16. 11. 2009 Ráno se tradičně všichni odhodlaní sportovci protáhli s Monikou.
Dopolední program nám svou přednáškou „Nejčastější chyby při léčbě inzulínem“ vyplnila MUDr. Filáková. Mgr. Kubíčková nabídla individuální konzultace. Děti si zacvičily s Monikou, starší děti si pod vedením Veroniky Čížové secvičily hiphopové vystoupení a po protažení si odpočaly v tvůrčí dílničce u Hanky.
Dopoledne předsedkyně OS seznámila účastníky s děním v OS a s připravovanými aktivitami pro rok 2010.
Odpoledne proběhl tradiční turnaj v Minikopané. Když děti s tatínky hráli minikopanou, maminky využily volný čas a zacvičily si pilatek.
Po večeři jsme zhodnotili celý pobyt. Vyhodnotili jsme všechny sportovní aktivity, ocenili všechny dětské účastníky. Vyhodnotili jsme také umělecké práce dětí a vyhlásili nejlepší luštitelé kvízů, které děti řešily průběžně během celého pobytu.
Závěrečné večer nám kulturně zpestřily děti svými tanečními vystoupeními, zahrály na hudební nástroje i zazpívaly.

17. 11. 2009 – po snídani jsme se rozjeli do svých domovů.

Celou akci hodnotíme jako velmi vydařenou. Kromě toho, že jsme se dozvěděli spoustu nových informací, jsme si také spoustu věcí zopakovali, vyměnili si cenné zkušenosti, zasportovali si a příjemně strávili čas se svými dětmi a rodinami.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě akce podíleli.
Paní doktorce Filákové, která naši akci zaštítila.
Všem přednášejícím za zajímavá témata, která si pro nás připravili, firmám, které nám předvedly své výrobky.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.