www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


Hravé prázdniny

Pro zpříjemnění prázdnin jsme pro děti připravili pár dní zábavy, sportu, poučení. Protože nám počasí moc nepřálo, museli jsme připravený program pozměnit.

4. 8. jsme se vydali do nově otevřeného DINO parku v Doubravě
Už společná cesta autobusem byla pro děti velkým zážitkem. V DINO parku jsme strávili příjemný den, viděli jsme paleontologické, pohyblivé modely, dověděli jsme se mnoho zajímavostí o jednotlivých druzích, o vývoji života na Zemi, pohybu kontinentů apod. Přebytečnou energii děti vydaly na dětském paleontologickém hřišti a na Stezce hbitých Deinonychů, která by se po naší návštěvě mohla jmenovat Stezka hbitých Diabetiků. Na závěr jsme v 3D kině shlédli dojemný film Příběh mláděte, který se dětem velmi líbil. Po návratu do Edukačního centra, kdy se děti občerstvily a doplnily energii, jsme vyhlásili malířskou soutěž o nejhezčího dinosaura.

5. 8. výlet do ostravské ZOO
Prohlídku zoologické zahrady jsme započali projížďkou vláčkem, která začínala v horní části ZOO u plameňáků a výstupní stanice byla u žiraf a zeber. Odtud jsme se vydali pomaličku kolem vodního ptactva, slonů až k opicím, které děti zaujaly nejvíce a strávili jsme tady nejvíc času. Především malá šimpanzí slečna Beira děti zcela ohromila. Využili jsme nabídku zoologické zahrady a zúčastnili jsme se interaktivního výukového programu „Zvířecí jídelníček“. Tato téměř hodinová přednáška dětem přinesla nové informace o tom čím se zvířata v ZOO živí a jak potravu loví ve volné přírodě. Děti si také mohly osahat lebky, zuby a drápy a na závěr jim byly zodpovězeny všechny jejich všetečné dotazy. Po přednášce jsme dokončili prohlídku ZOO, pozdrželi jsem se u koziček a na dětském hřišti a vydali se do Edukačního centra.

6. 8. sportovní den
Vzhledem k tomu, že nám počasí stále příliš nepřálo, tak jsme místo výjezdu do Frýdku – Místku vyrazili s bruslemi přes rameno a koloběžkami do Komenského sadů v Ostravě. Tady jsme nejdříve vyhlásili soutěž o nejrychlejšího koloběžkáře, po které se děti obuly do bruslí a překvapily nás svým bruslařským umem a neubývající energií. Odpolední program byla vycházka do Miniuni v Ostravě, která byla výletem do celého světa, viděli jsme šikmou věz v Pise, Cheopsovu pyramidu, větrné mlýny v holanském Kinderdijku, Eiffelovu věž a spoustu dalších krásných míst. Cestu kolem světa a také společné hravé prázdniny jsme zakončili na Masarykově náměstí, kde jsme si smlsli na ovocném nanuku.

Tím naše Hravé prázdniny skončily a všichni se těšíme na příští rok.

Stáhnout fotografie


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.