www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


„Sportem za lepší kompenzací“

Sportem za lepší kompenzací jsme se vydali v pátek 21.l.2011. Pro víkendový sportovní pobyt jsme si vybrali chatu ORIENTKA ve Staré Vsi u Rýmařova.

První večerní program si mohl zvolit každý dle svého uvážení. Protože se nedaleko chaty nachází lyžařský vlek, část účastníků se vydala ještě na večerní lyžování. Pro dětské účastníky, kteří zůstali na chatě připravila program plný her a soutěží instruktorka Hanka z týmu pracovníků chaty. Kdo měl zájem, mohl využít bazén, který je součástí chaty Orientka. Příjemný zimní večer jsme strávili společným posezením a popovídáním o starostech i radostech, ale především o diabetu, který nás všechny spojuje.

Sobota 22.1.2011
Sobotní den se nesl ve znamení sportu a projektu ZDRAVÁ 5 – Zdraví 5x jinak. Během dne jsme si každý vytvořili vlastní program. Kdo měl zájem, věnoval se zimním radovánkám, byly vytvořeny skupiny lyžařů (začátečníci, pokročilí, děti i dospělí), kterým se postupně věnovali instruktoři lyžování. „Nelyžaři“ využili volného bazénu, vyhřáli se v sauně, využili služeb masére, hráli stolní tenis nebo různé stolní hry.. Večerní program připravila Mgr. Veronika Lhotská. Jednalo se o rodinnou soutěž, kterou vyvrcholil projekt ZDRAVÁ 5. Každá rodina dostala svůj dotazník – v první části jsme poznávali různé druhy známých i méně známých druhů ovoce, pak následovaly odhady výměnných jednotek (na talířcích byly připravené různé kombinace zdravé stravy). Děti velmi pobavilo, když sledovaly, jak rodiče se zavázanýma očima rozpoznávali různé druhy ovoce a zeleniny. Společně se pak museli zamýšlet nad vitamíny, snažili se vzpomenout si na vědomosti nabyté v projektu Zdravá 5. Dle výsledků dotazníku můžeme usoudit, že cíle projektu Zdravá 5 se podařily naplnit. Děti i rodiče nabyli spoustu vědomostí, týkajících se zdravé stravy a zdravého životního stylu. Rodiče i dětmi byli za své vědomosti odměněni drobnými dárečky – zdravými i věcnými.

Neděle 23.1.2011
Nedění dopoledne jsme opět sportovali – lyžovali, plavali, hráli karty, ale také odpočívali a povídali si, každý podle toho, co mu nejlépe vyhovovalo. Pobyt jsme ukončili společným zhodnocením akce. Potom už jsme si dali dobrý oběd a rozjeli se do svých domovů.

V krátkém dotazníku měli rodiče možnost zhodnotit akci. Hodnocení byla velmi kladná. Především „volný program“ a možnost zorganizovat si pobyt dle svých představ bylo hodnoceno velmi kladně. Účastníkům se líbil výběr místa konání akce, především pro širokou nabídku vyžití – bazén, sauna, masáže, stolní tenis a sjezdovka vzdálená pouhých 200 m. Velký podíl na úspěšnosti akce má také tým chaty Orientka, který nám splnil, co nám na očích viděl, výborně o nás pečoval a výborná byla také kuchyně.

Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě této akce, všem sponzorům a donátorům, bez kterých by tuto akci nebylo možné zrealizovat.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.