www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190754
  • Dnes: 31


Vítání jara

Víkendový pobyt jsme zahájili v pátek 9. 4. 2010 večeří, krátkým přivítáním, po kterém následovala prezentace firmy Medtronic. Pan Kupčík, zástupce firmy nás ještě před zahájením své přednášky příjemně překvapil a předal nám dárek pro sdružení - MiniLink REAL – Time a dva senzory na monitorování glykémie. Po vyslechnutí a shlédnutí prezentace Novinky v léčbě inzulínovou pumpou následovala diskuse. Navštívil nás také pan Kantor, zástupce firmy BAYER, který nás seznámil s glukometrem Contour LINK. Večerní program pro menší děti zajistila v hravé dílničce Hanka Šamalová, starší děti se připravovaly a trénovaly na turnaj ve stolním tenise.

V sobotu 10. 4. 2010 za námi přijela MUDr. Martina Honková ze Slezské nemocnice v Opavě se svou sestřičkou Naďou Vykydalovou.
Paní doktorka Honková si připravila přednášku na téma Ketoacidóza, kterou zpestřila spoustou zajímavých kasuistik. Po malé přestávce jsme se sešli u bloku, který jsme nazvali „Kulatý stůl“, tady dostali rodiče příležitost zeptat se paní doktorky na vše co je v souvislosti s diabetem zajímá či trápí. Sestřička, paní Vykydalová si pro děti připravila edukci, kdy si zábavnou formou povídali o diabetu, výměnných jednotkách a inzulínu.
Odpolední program byl zaměřen nejen na edukace, ale také sportovně.
Odvážlivci z řad rodičů i dětí, kterým nevadil déšť, sníh, kroupy, bouřka a nakonec i trocha sluníčka si vyzkoušeli pod vedení zkušených instruktorů – manželů Šeredových, Nordic walking. Zájemců na tuto aktivitu bylo hodně a oceňujeme především děti, které se pro tuto novou sportovní aktivitu nadchly. Odpolední edukační program zajistil pan Kupčík povídáním o inzulínových pumpách a úzká skupina rodičů a starších dětí se sešla nad konverzační mapou na téma Život s diabetem, edukační pomůckou firmy Lilly. Tímto povídáním nás provedla paní Veronika Demlová. Večerní program byl sportovní, proběhl turnaj v bowlingu, rodiče i děti, kteří měli zájem mohli využít plavecký bazén na Sepetné.

V neděli 11. 4. 2010 jsme měli naplánovanou vycházku k dřevjance „U Zbuja“ pod Lysou horou. Pro nepřízeň počasí se na tuto plánovanou vycházku vydalo jen pár odvážlivců. Ostatní účastníci si vyšli na malou procházku do okolí chaty Svoboda. Víkendový pobyt Vítání jara jsme ukončili nedělním obědem, vyhlášením všech sportovních výkonů i tvorby dětí a zhodnocením celé akce.

Během celého pobytu si v tvůrčí dílničce děti mohly malovat a tvořit pod dozorem slečny Hanky Šamalové.Příjemné prostředí a zázemí nám poskytla chata Svoboda a její zaměstnanci. Akci hodnotíme velmi kladně, jsme rádi, že se mezi nás přijeli podívat také rodiny ze vzdálenějších míst.

[SOUBOR=soubory/fotkyzip/akce2.zip>Fotografie (ZIP)[/SOUBOR>

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.