www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


Vítání jara na Bílé

Tradiční akce „Vítání jara“ se v letošním roce konala v termínu 8. – 10. dubna 2011 na horské chatě Bílá na Bílé.

V pátek večer pobyt zahájila krátkým přivítáním předsedkyně OS Šárka Nosálková, po kterém zahájili svou prezentaci zástupci firmy Medtronic. Paní Libichová a pan Kupčík si pro nás připravili téma Glykémie v praxi – Monitorování glykémií pomocí senzoru. Přednáška byla doplněna představením glukometru Contour Link, který nám přivezl ukázat zástupce firmy Promedica pan Petr Kantor.
V době, kdy se rodiče vzdělávali, byl pro děti připraven vzdělávací program první pomoci s názvem „Trocha teorie nikoho nezabije“. Program byl připraven pro skupinu menších i starších dětí, k získání základních dovedností první pomoci. Poté se děti mohly zapojit v dětském koutku, dílničce nebo si zahrát stolní tenis.

V sobotu ráno jsme se sešli ještě jednou k povídání se zástupci firmy Medtronic, rodiče měli možnost zeptat se na vše, co je zajímá ohledně léčby inzulínovou pumpou, monitoringu, senzorech a dalších produktech firmy.
Po krátké přestávce následovala přednáška MUDr. Naděždy Filákové z Městské nemocnice v Ostravě na téma „Diabetes a nemoc“. Během přednášky i po ní se mezi námi rozvinula živá diskuse o zkušenostech s nemocemi našich dětí.
Starší děti se v době edukace věnovaly nordic walkingu. S tímto velmi zajímavým sportem nás přijeli seznámit manželé Šeredovi. Pro mladší děti si zábavný a tvůrčí program připravila hlídačka Míša Cedivodová.
Odpolední program se skládal z edukace a sportu.
Edukační část zajistila MUDr. Filáková, která pomocí Konverzačních map řešila s rodiči úskalí diabetu. Sportovní program rodičům zajistili manželé Šeredovi lekcemi nordic walkingu. Pro velký zájem byly utvořeny dvě skupiny, které se v nordic walkingu postupně vystřídaly. Po večeři byla na programu Řádná Valná hromada Občanského sdružení. Večer měli rodiče prostor si mezi sebou popovídat o problémech, které život s diabetem přináší. U příležitosti blížících se Velikonoc, si děti vyrobily malé velikonoční ozdoby - nazdobily si květináčky a povídaly si o svátcích jara. Starší děti si zahrály fotbal, proběhl miniturnaj ve stolním tenise.

V neděli po snídani byly vyhlášeny sportovní výkony dětí a znalosti první pomoci. Dopoledne měly rodiny prostor pro vycházku po okolí, mohly si užít krásné přírody, kterou okolí horské chaty Bílá nabízí. Nedělním obědem jsme víkendový pobyt Vítání jara ukončili.

Děkujeme vše, kdo se na přípravě akce a její realizaci podíleli. Firmám Medtronic a Promedica a jejich zástupcům paní Libichové, panu Kupčíkovi a panu Kantorovi. Za přínosnou edukaci děkujeme MUDr. Naděždě Filákové.

Děkujeme za účast všem našim členům, na které se budeme těšit zase na některé z dalších akcí.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.