www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


SÁM SOBĚ ODBORNÍKEM

Pro 1. edukační blok jsme se rozdělili do dvou skupinek. V první skupině byli rodiče, jejichž dítě se potýká s diabetem teprve krátce. Paní doktorka MUDr. Naděžda Filáková z MNO s rodiči prodiskutovala všechna úskalí diabetu a v závěru přednášky nechala prostor pro jejich dotazy.
Skupině „pokročilejších“ rodičů se věnovala MUDr. Vlasta Janštová z FNsP Ostrava. Jejich tématem byla hypoglykémie a hyperglykémie.
2. edukační blok byl pro obě skupiny rodičů společný, věnovali jsme se imunitě a autoimunitním onemocněním, která bývají s Diabetem I. typu spojená. Během přednášky měli rodiče možnost zeptat se paní doktorky Janštové na vše, co je v oblasti diabetu zajímá.
Děti také nezahálely. Využily čas, kdy se jejich rodiče edukovali a pod dozorem „hlídačky“ Hanky Šamalové se pustily do výroby koláží.
Zpestřením programu pro děti, byla návštěva manželů Jílkových se svým psem Artem. Pan Jílek nám předvedl, co vše lze psa naučit. Děti schovávaly psovi různé předměty, které s přehledem nalezl, ukázal, jak umí od pošťáka přinést noviny, nesl na zahrádku nářadí a ukázal další věci, o kterých jsme netušili, že lze psíka naučit. Po tomto vystoupení se děti vrátily k výrobě svých koláží, které si odnesli domů, jako památku na příjemně strávený den.

Po dopoledním bloku jsme si společně zašli na oběd, abychom se posilnili na odpolední setkání. Byli jsme velmi rádi, že mezi nás přišla Mgr. Hanka Kubíčková – terapeutka. Při společném sezení jsme zhodnotili, co nám onemocnění našich dětí vzalo a co nám dalo, čeho se v souvislosti s onemocněním obáváme a jak se nám s diabetem žije.

Seminář hodnotíme jako velmi vydařený. Účastnici přišli ve velkém počtu – rodiče byli připraveni diskutovat, měli spoustu zajímavých dotazů a tím se podíleli na tom, jak se seminář odvíjel. Také děti byly skvělé, užily si spoustu zážitků, vyrobily krásnou koláž, navázaly nová přátelství.

Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě semináře. Děkujeme přednášejícím MUDr. Vlastě Janštové, MUDr. Naděždě Filákové, Mgr. Haně Kubíčkové za vzorně připravené přednášky, za zodpovězení všech dotazů a především za jejich čas, který nám věnovali.
Děkujeme panu Ostrožnému za zapůjčení zasedací místnosti, slečně Hance Šamalové, manželům Jílkovým a pejskovi Artovi.


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.