www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190754
  • Dnes: 31


Tábor pro rodiče s dětmi „Společně vše zvládneme“

Tábor pro rodiče s dětmi „SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME“ se letos konal od 17. do 23. července na Rejvízu v Jeseníkách na chatě Orlí vrch.

Sešlo se 34 účastníků a to nejen od nás z Moravy, ale své zastoupení mělo Brno a také Praha. Hezkého počasí jsme si užili sice jen tři dny, ale i za tu krátkou dobu jsme si stihli užít spousty zábavy, dobrodružství a dovědět se spoustu nového o životě zvířat.
Děti si měly možnost zajezdit na koních, učily se podojit kozu a seznámily se s chovem různých zvířat, která na farmě Orlí vrch chovají.
Stihli jsme také podniknout výlet na Mechová jezírka na Rejvízu a celodenní výlet na elektrárnu Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou. Prohlédli jsme si technické zázemí elektrárny, vyslechli přednášku o vzniku a provozu a měli možnost vidět obě vodní nádrže. Nejdříve dolní a poté jsme lanovkou vyjeli také na horní nádrž přečerpávací elektrárny.
Podnikli jsme také výlet do Zlatorudných dolů ve Zlatých horách, kde si děti vyzkoušely rýžování zlata.

Kromě spousty zábavy, které jsme si užívali byl pro rodiče připraven bohatý edukační program. Přijely za námi paní doktorky MUDr. Filáková a MUDr. Honková. MUDr. Naděžda Filáková z MNOF, která edukovala rodiče pomocí konverzačních map. Tato edukace se rodičům velmi líbila, protože sami otevřeli spoustu témat, která je zajímala a chtěli je prodiskutovat.
MUDr. Martina Honková ze Slezské nemocnice v Opavě s rodiči prodiskutovala stravování diabetiků a glykemický index, ale rodiče měli také možnost zeptat se na všechno, co je v souvislosti s diabetem trápí.
Zajímavé povídání si pro nás připravila také PhDr. Lenka Svobodová, psycholožka pracující s dětmi. Zabývali jsme se nejen zařazením dětí do dětských kolektivů, přístupem pedagogů k diabetickým dětem, ale opět jsme řešili všemožné problémy, které nás v spojení s diabetem sužují.
Navštívili nás také zástupci firem Medtronic a firmy Bayer, kteří rodiče seznámili s novinkami z oblasti kontinuálního měření.

Po celý týden se v době edukací o děti staraly „hlídačky“ Hanka a Kája. Pro děti byl připraven bohatý program – děti kreslily, skládaly perličkové obrázky, foukacími fixy si nafoukaly trika, spoustu sportovních disciplín podnikly při Olympiádě a spoustu času strávily různými aktivitami v přírodě.

Všichni jsme si společně užili týden plný legrace, her, tvůrčí činnosti, výletů a díky krásnému prostředí a příjemným lidem, kteří o nás na ranči Orlí vrch pečovali týden pohody a výborné kuchyně.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.