www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190754
  • Dnes: 31


Dětský den a nocování v EC

se měl původně konat 22.5.2010, ale pro nepřízeň počasí jsme akci přeložili na sobotu 19.6.2010. Také v tomto, náhradním, termínu si s námi počasí zahrávalo, ale nakonec to sluníčko vyhrálo a my jsme si mohli užít krásný den.

Sešli jsme se ve 14hod před Edukačním centrem OS a společně jsme se přesunuli do lesoparku Hulváky, kde nám v areálu Benátky umožnil pan Flašar náš dětský den uspořádat.

Program dětského dne zajistili animátoři ze spolku SNOVAČ, kteří pro děti měli připravenou spoustu zajímavých a strhujících her, od kterých se děti nemohly odtrhnout. Během dětského programu nezaháleli ani rodiče a vyslechli si prezentaci firmy AIMPORT – kterou představila sl. Eliška Žídková a měli možnost prohlédnout si glukometry firmy Bayer, které nám k této příležitosti věnoval p. Kantor. Různé dotazy ze stran rodičů ochotně zodpověděla paní Alena Hoffmanová, edukační sestra ze Vsetína, která se bude účastnit také našich letních táborů. V závěru rodiče diskutovali s Ing. Nosálkovou na téma PETICE. Noví členové byli seznámení s důvody sepsání petice, s průběhem jednání na Ministerstvu práce a soc.věcí a s výsledky jednání. Každý z rodičů povyprávěl své zkušenosti se získáváním příspěvku na péči.

Po ukončení animačního programu, dostaly děti malé dárečky, ze kterých měly velkou radost.

Přítomní tatínkové připravili ohniště, na kterém jsme si na závěr akce opekli buřty a společně si na nich pochutnali

Akci hodnotíme jako velmi úspěšnou. Účastnilo se 46 osob, až na pár výjimek, to byli noví členové našeho sdružení, což nás velmi těší. Věříme, že se rodičům i dětem akce líbila a těšíme se další příjemné setkání.

Děti, které si chtěly prodloužit Dětský den a odpočinout si od vzorné péče svých rodičů zůstaly v Edukačním centru na akci „Nocování v Edukačním centru“.

Z lesoparku Hulváky, kde se konal Dětský den jsme se přesunuli v 18.30 hod do Edukačního centra, zde proběhla důkladná hygiena a slečna Eliška Žídková z firmy AIMPORT předvedla dětem senzor pro monitorování glykémie, jednoho účastníka na senzor nastavila a ostatní – odvážné děti si mohly vyzkoušet nastřelení kanyly.

Děti si zahrály pár her a protože čas pokročil, chystaly se do svých „postýlek“. Na dobrou noc jsme si pustili pohádku, během které všechny děti usnuly.

V neděli ráno jsme si udělali malou, veselou rozcvičku, nasnídali jsme se a zahráli si spoustu her, nakreslili zážitky z celého víkendu a vyrazili ven zkrášlit parkoviště u Edukačního centra křídovou malbou.

Dětem se akce velmi líbila a už při odchodu domů se ptaly, kdy budeme nocování v EC opakovat. Děkujeme rodičům, že nám s důvěrou děti svěřili a věříme, že si od svých ratolestí odpočali a alespoň na jeden večer vypustili všechny starosti, které onemocnění jejich dětí přináší.

[SOUBOR=soubory/fotkyzip/akce3.zip>Fotografie (ZIP)[/SOUBOR>

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.