www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190754
  • Dnes: 31


X. barevné DIAdny v Luhačovicích

27.10.2011 - čtvrtek
Tradiční již X.ročník barevných DIAdnů zahájila předsedkyně OS Dítě s diabetem Šárka Nosálková.

Koloběh edukací zahájila MUDr. Jitřenka Venháčová, která si pro rodiče připravila přednášku na téma „Dospívání a diabetes“. Téma bylo pro všechny velmi zajímavé a dlouho jsme na toto téma s paní doktorkou diskutovali. K diskusi se připojili také dospělí diabetici, kteří se Barevných DIAdnů účastnili poprvé a mohli nám předat své zkušenosti s dospíváním. Po zajímavé přednášce a diskusi se nám se svou prezentací představil pan Leoš Havlíček, zástupce firmy Johnson & Johnson-Lifescan.

Děti se zapojily do programu Záchranný kruh, účastnily se dětské tvůrčí dílny a zahájily turnaj ve stolním tenise. Po celou dobu pobytu se o děti postaral tým „hlídaček“ pod vedením slečny Hanky Šamalové.


28.10.2011- pátek
Už v 7hod ráno se sešly maminky sportovkyně, aby si pod vedením p. Moniky Čížové zacvičily pilates a powerjogu.
Dopolední program zahájil pan Petr Kantor, zástupce firmy Bayer, po něm nás s produkty své firmy seznámili zástupci firmy Medtronic paní Libichová a pan Kupčík přednáškou o inzulínových pumpách. Po krátké přestávce na občerstvení jsme si vyslechli přednášku MUDr. Rudolfa Chlupa, který si připravil přednášku na téma Novinky ve stravování a v léčbě osob s DM.
Také pro děti byl během dopoledne připraven bohatý program. Pokračovaly v programu Záchranný kruh, zapojily se do hry firmy Lilly LEON, ve tvůrčí dílně si nabarvily (nafoukaly) trička, pokračovaly v turnaji ve stolním tenise a také měly možnost zacvičit si s Monikou.
Odpolední program byl také velmi bohatý. Pro dospělé účastníky přišly se svými prezentacemi zástupci firmy ROCHE pan Tomáš Bujok a firmy A.Import pan Zdařil. Edukaci pomocí konverzačních map připravila paní doktorka Naděžda Filáková, po kterých nás s Výchovnými problémy u dětí seznámil Bc. Miroslav Turek. Děti trávily odpoledne výrobou dráčků a draků, dofoukávaly si trika a v okolí hotelu Adamantio si zahráli fáborkovou hru. S maminkou Petrou Šípovou si zatančily děvčata i chlapci ZUMBU.
Po večeři program pokračoval v relaxačním tempu. Část rodičů se účastnila konverzačních map s MUDr. Filákovou, dvě skupiny rodičů si užily hodinu relaxace pod vedením paní Hanky Kubíčkové a s velkým zájmem se opět setkala ZUMBA s Petrou. Ani děti nelenily, pod vedením paní Veroniky Demlové se zapojily do diskuse nad konverzačními mapami na téma „Diabetes a jídlo“, pracovaly ve tvůrčí dílně nebo odpočívaly u promítání filmů.


29.10.2010 - sobota
V 7 hodin se sešly maminky k pravidelnému rannímu cvičení s Monikou.
Dopolední program zahájila paní Beatrice Jalovcová z firmy Lilly, následovaly přednášky MUDr. Astrid Šulákové a MUDr. Terezie Šulákové, které velmi zajímavě hovořily na téma Gastroenterologie a diabetes, Nefrologie a diabetes.
Děti se v dopoledních hodinách věnovaly cvičení s Monikou, vyšly si pouštět draky a účastnily se bowlingového turnaje.
Po obědě dále pokračoval edukační maratón, zájemci se mohli zúčastnit diskuse s terapeutem - paní Hanou Kubíčkovou na téma „Vliv diabetu na rodinu“, další program zajistila MUDr. Filáková - společná edukace pro rodiče a mladší děti - konverzační mapa byla tentokrát na téma „Život s diabetem“.
Děti, které neměly po obědě žádný program si mohly užít a pohrát si v kreativní dílně. Na pozdní odpoledne byl naplánován individuální rodinný program, rodiče si se svými dětmi mohli zajít na procházku do Luhačovic, mohli si zajít na bowling, na bazén nebo jen tak relaxovat v příjemném prostředí hotelu Adamantino. Krásného počasí využili tatínkové a zahráli si se svými dětmi turnaj ve fotbale.
Společně jsme se sešli zase k večeři, po které následoval závěrečný večer - večírek. Zhodnotili jsme proběhlé dny a odměnili především dětské účastníky za úspěchy a účast v soutěžích, za snahu a bojovnost, ale také za účast na edukacích, za tvorbu novoročních obrázků i za sportovní aktivity. Každý z dětí si odnesl malý dáreček.
Děti nás odměnily svými vystoupeními, kterými si nacvičili se svými cvičitelkami Monikou a Petrou. A práci, kterou odvedly v krátkém čase byly odměněny bouřlivým potleskem.
Večerní program zajistil pan Zdeněk Krásný se svou hudební skupinou, kteří nám přijeli zazpívat až z Ostravy. Pro děti bylo velkým zážitkem, že si mohly zazpívat „na živo“ a s radostí to využily a když nezpívaly, tak tančily - taneční parket byl plný až do půlnoci.


30.10.2010 – neděle
Nedělní snídaní byl pobyt v Luhačovicích ukončen.

Pobyt hodnotíme jako velmi úspěšný. Přednáškový program byl ze stran účastníku hodnocen velmi kladně a jako skvělý byl hodnocen také program pro děti. Účastníci byli spokojeni také s výběrem hotelu. Zázemí hotelu Adamantino nám poskytlo dostatek edukačních prostor, mohli jsme využít bazén, posilovnu, objednat si masáže. Personál hotelu byl velmi milý a vstřícný.Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.