www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190754
  • Dnes: 31


Letní zdravotně edukační tábor Bílá

Letní zdravotně edukační tábor se v letošním roce konal v termínu 13.-23.8. na horské chatě Bílá na Bílé a byl opět plný her, soutěží, sportu, smíchu a také edukací.

Během celého tábora byly děti edukovány ohledně úprav dávkování inzulínu, vhodného stravování a selfmonitoringu. Nejvíce nových poznatků získali účastníci při edukační olympiádě. Celý den byl věnován problematice diabetu, děti formou her měly možnost prověřit a doplnit si informace o své nemoci a současně vidět nejnovější pomůcky pro diabetiky. Olympiády se zúčastnily i firmy poskytující tyto pomůcky, měly připravené pro táborníky hry a odměny, takže edukace probíhala pro děti zábavnou formou.

Pohyb je důležitým prvkem pro dobrou kompenzaci diabetu, proto bylo zařazeno v programu dostatek pohybových aktivit. Jednalo se především o pěší výlety do okolí, dále o turnaje ve vybíjené, fotbalu, badmingtonu, o orientační běh, jízdu na koloběžkách, taneční podložky nebo o boj se štíty.

Společenské akce se konaly většinou večer, byly zastoupeny diskotékou, táborákem, filmovým večerem, karnevalem nebo soutěžemi bingo, aktivity, riskuj. Také nechyběla stezka odvahy, nebo večerní hra se skřety. Svou kreativitu účastníci zapojili při malování na sklo, výrobě štítů a hábitů, tvorbě měšců, výrobě pevností a mnoha dalších. Za svou snahu byli odměňováni diplomy, drobnými cenami a také kamínky, které si sbírali do svých měšců. Na konci tábora pak „vzácné“ kamínky utratili na fantasy trhu.

Tábor proběhl v klidné a velmi přátelské atmosféře. Děti si našly nové kamarády, měly možnost zažít táborový život, stejně jako jejich zdraví vrstevníci. Tábor se dětem líbil, na konci tábora již plánovaly, jak se opět sejdou příští prázdniny.

Velký přínos těchto tábora je v tom, že také malé děti mají příležitosti setkat se s vrstevníky se stejnou nemocí, vyměnit si mezi sebou zkušenosti a lépe tak poznat problematiku své nemoci. Menší děti by pravděpodobně měly problém s umístěním na nediabetickém táboře a neměly by možnost získat tuto prázdninovou zkušenost.

Jsme rádi, že děti odjížděly z tábora spokojené, s novými zážitky a snad i poznatky, které jim pomohou lépe zvládat svou nemoc. Děkuji všem sponzorům, bez kterých by se tábor nemohl uskutečnit. A velké díky, také patří občanskému sdružení Ditě s diabetem, všem oddílovým vedoucím, instruktorům, zdravotnickému personálu a hospodářce tábora. Tábor by bez jejich nadšení a ochotě nikdy nemohl být tak fajn.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.