www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


Za vzděláním do Prahy

Za vzděláním do Prahy jsme vyjeli v pátek 2.12.2011 vlakem. Vyjeli jsme z Ostravy a cestou postupně přistupovali další účastníci pobytu. Celkem se nás sešlo 35. Už cesta vlakem se stala začátkem edukce, během 4hodinové cesty jsme prodiskutovali všechny úskalí života s diabetem.
Ihned po příjezdu do Prahy jsme se společně přepravili do ubytovny Atlas v Horních Počernicích, která se pro následující dny stala našim zázemím. Pátek se nesl v duchu individuálního programu. Rozjeli jsme se do různých koutů Prahy, každý podle svých představ.

V sobotu 3.12.2011 za námi přímo do ubytovny přijel MUDr. Jan Brož z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se kterým jsme diskutovali o životě s diabetem, o sportování diabetiků, o řízení motorových vozidel. Prodiskutovali jsme také zkušenosti s péčí o děti s DM při hospitalizaci v nemocnicích a řešili možnosti umístění děti s DM do předškolních zařízení. Diskuse s MUDr. Janem Brožem pro nás byla přínosná a velmi zajímavá.
Děti čas, kdy se rodiče edukovali, využily pro výrobu novoročních přání pro své blízké, ale podílely se také na výrobě novoročenek, které svým členům a partnerům rozesílalo OS. Odpoledne jsme využili krátký čas na oddech a vydali jsme se do centra Prahy nasát předvánoční atmosféru, ve které se nesl také večerní program. Společně jsme se vydali na muzikál Vánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích, který se všem moc líbil.

Něděli 4.12.2011 jsme každý trávili po svém - mohli jsme si prohlédnout památky, projít si vánoční trhy, někdo se věnoval nákupům vánočních dárků.
Společně jsme se zase sešli před odjezdem vlaku.

Akci hodnotíme jako mimořádně vydařenou. Podařilo se spojit hned několik příjemných aspektů dohromady: setkání rodin s diabetickým dítětem, přednášky – edukace pod vedením, pro nás nových lektorů, příjemné ubytování, muzikálové vystoupení, adventní čas.
A stejně tak, jak jsme si řekli loni můžeme také letos říci, že jsme se v Praze určitě neviděli naposledy.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.