www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


"Sportem za lepší kompenzací"

První akcí letošní roku byl víkendový lyžařský pobyt „Sportem za lepší kompenzací“, který jsme uspořádali na horské chatě ORIENTKA ve Staré Vsi u Rýmařova.

V pátek 20.ledna se sjelo téměř 50 lyžařských nadšenců a milovníků zimních radovánek. Příjezd nebyl vůbec jednoduchý, protože celé odpoledne byla venku doslova sněhová vánice. Nenechali jsme se však odradit a v 18hod jsme již byli všichni připraveni k večeři a hlavně na večerní lyžování, které jsme si na nedaleké sjezdovce užívali až do 21hodin. V restauraci chaty Orientka jsme se ještě po lyžování sešli k příjemnému popovídání a děti si zahrály stolní hry. .

Sobotu 21.ledna jsme jako správní milovníci zimních radovánek věnovali lyžování. Zájemci mohli využít školy lyžování, vypůjčit si snowblady či sněžnice. Kromě toho se mezi námi našli také milovníci běžek, kteří se vydali bílou stopou. .

Na Orientku jsme se vraceli jen k obědu a večeři. Večerního lyžování se pak už účastnili jen ti nejzdatnější. Po večeři byl pro děti připraven týmem instruktorů Orientky zábavný program, do kterého se unaveným dětem příliš nechtělo, nicméně jsme po 2hodinách měli co dělat, abychom program ukončili. Děti byly rozdělené do třech týmů a bojovaly mezi sebou v různých soutěžích, ve kterých mohly zúročit své vědomosti, zručnost i nápaditost. Po zábavném programu se posilnily druhou večeří a vydaly se do sněhových závějí, ve kterých propukla sněhová bitva Kdo nebojoval užíval si sněhových radovánek v dětském hradu. Po dobu zábavného programu měli rodiče možnost si od svých ratolestí odpočinout, posedět, zahrát si stolní hry nebo jen si popovídat o svých radostech i starostech a samozřejmě a především o diabetu, který nás spojuje. .

Neděle 22.ledna byla posledním dnem našeho pobytu. Každý si ji užil po svém. Tatínkové se většinou obětovali a vykopávali svá auta ze sněhových závějí, maminky a děti lyžovaly, někdo se věnoval jen procházkám. Naposledy jsme se sešli k nedělnímu obědu, u kterého jsme se rozloučili a rozjeli se do svých domovů.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.