www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


„Sám sobě odborníkem“

Seminář „Sám sobě odborníkem“ se konal v sobotu 25. února od 9hod.

Účastníci se sešli ve velkém počtu a hned při zahájení semináře, byli rozděleni do dvou skupin.
Nováčků se ujala MUDr. Naděžda Filáková z MNOF, která si připravila edukaci pomocí konverzačních map. Tématem této edukace byl „Život s diabetem“. Skupině pokročilých se věnovala MUDr. Vlasta Janštová, která přednášela na téma „Nemoc a diabetes“ a prodiskutovala s rodiči veškerá úskalí, která sebou nemoc u diabetika přináší (např. ketoacidóza, úpravy inzulínu a stravy). Po hodině a půl si rodiče udělali krátkou pauzu na občerstvení a pustili se do dalšího vzdělávání. Tentokrát se skupiny u přednášejících vyměnily a pokračovaly v daných tématech. Ani děti se v průběhu dopoledne nenudily. Paní Veronika Demlová si pro ně připravila edukaci pomocí konverzačních map, kde si společně popovídali o stravě, sportu a jak se jim s jejich onemocněním žije.
Malé děti si v dětském koutku hrály a kreslily, pod vedením našich zkušených hlídaček.
Po ukončení dopoledního programu jsme si společně zašli na oběd, během kterého jsme ještě stále diskutovali na dopoledne řešená témata a posilnili se na odpolední běh přednášek.
Hned po obědě, se děti vydaly na sportovní program do FUNgolfu. Starší děti si zahrály minigolf a malé si pohrály ve velkém hracím hradu, který je plný prolézaček, klouzaček, kuličkových bazénků a jiných atrakcí.
Rodiče využili odpoledne pro posezení s terapeutkou Bc.Hanou Kubíčkovou, společně s ní mezi sebou diskutovali na téma „Jak se žije s diabetem“. Zhodnotili, co jim onemocnění dětí vzalo a co dalo, čeho se v souvislosti s onemocněním obávají.

Rodiče seminář hodnotili jako mimořádně přínosný a především edukace pomocí konverzačních map se setkala s velkým ohlasem. Také děti byly s programem spokojené a bylo vidět, že z navázání nových kamarádství mají velkou radost.

Děkujeme všem, kdo se na přípravě akce podíleli a budeme se těšit na další setkání.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.