www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


Vítání jara

Tradiční víkendový pobyt Vítání jara, se konal na Ostravici na chatě Svoboda od 4. - 6. května 2012.

Pátek 4. května se na Ostravici sjelo téměř 80 účastníků akce. Kromě ubytovaných dorazili i ti, kteří pro naplněnou ubytovací kapacitu mohli dojíždět pouze na edukace.
Rodičům dětí, kteří se s cukrovkou potýkají teprve krátce, se věnovala MUDr. Naděžda Filáková, která s nimi u Konverzačních map prodiskutovala téma Stravování a diabetes.
Druhá, větší skupina rodičů, se účastnila přednášky zástupců firmy Medtronic paní Libichové a pana Kupčíka, s praktickým příkladem využití senzoru u diabetického dítěte a zdravé osoby v podání Šárky Nosálkové. Tématem přednášky byl Systém kontinuální monitorace glukózy a to od zavedení senzoru až po praktickou práci s minilinkem a s doporučením jak stáhnout a využít naměřená data.
Večerní prezentace se také zúčastnila zástupkyně firmy Arcelor Mittal, která podpořila činnost našeho sdružení částkou 10.000 Kč. Tato částka byla využita na nákup senzorů pro kontinuální měření glykémie.
PhDr. Barbora Černá Dvořáková, tisková mluvčí firmy Arcelor Mittal, měla možnost seznámit se s činností našeho OS a dozvědět se něco o onemocnění diabetes mellitus.
Děkujeme paní Vejmolové, která si u svého zaměstnavatele požádala o grant pro naše sdružení, se kterým už druhým rokem spolupracuje a pomáhá při přípravě aktivit.
Pro děti byl po celý páteční večer připraven zábavný program. K dispozici byl dětský koutek, výtvarná dílna, stolní tenis a promítání filmů.

V sobotu 5. května jsme hned po snídani pokračovali v edukacích se zástupci firmy Medtronic.
Pro nováčky, kteří jsou léčeni inzulínovými pery, bylo připraveno seznámení s produkty firmy Medtronic a s možnostmi jaké nabízí léčba inzulínovou pumpou. Uživatelé pumpy VEO si připomenuli, co všechno tato pumpa nabízí a kde ještě mají rezervy.
Děti měly připravený bohatý program v kreativní dílně a v dětském koutku. Některé se pod vedením paní Šeredové účastnily lekce nordic walkingu, který už k Vítání jara neodmyslitelně patří.
Dvě lekce nordic walkingu byly připravené také pro dospělé účastníky, kteří využili možnosti a prošli se krásnou beskydskou přírodou.
Odpolední program byl naplněn opět přednáškami, se kterými za námi přijela MUDr. Helena Vávrová ze Vsetína. Připravila si pro dospělé i děti velmi zajímavou přednášku s názvem Souboj Titánů, jejímž cílem bylo připomenout, jak velmi důležitý je pro diabetika pohyb. Tématem další přednášky bylo „Jak dosáhnout dobré kompenzace“, kterou doplnili rodiče vlastními zkušenostmi a spousty dotazy.
Tatínkové a starší děti využili pěkného počasí k fotbalovému miniturnaji, mladší děti trávily celé odpoledne na hřišti před Hotelem Sluníčko.
Po večeři byla pro rodiče a děti připravena velmi zajímavá beseda o ochraně Beskydské přírody, především o ochraně velkých šelem, která se ze stran účastníků setkala s velkým zájmem, ohlasem a diskusí. Večerní program byl zakončen Valnou hromadou OS Dítě s diabetem.

V neděli 6. května jsme podnikli společný výlet ke Zbujovi. Krásné počasí nám umožnilo pokochat se pohledem na nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou Horu, která se stane našim společným cílem v měsíci červenci. Cestu tam i zpět jsme využili k povídání, předávání si zkušeností a navazování nových přátelství.
Po společném obědě jsme děti odměnili za jejich aktivitu malými dárečky a akci Vítání jara ukončili.

Děkujeme všem, kdo se na pořádání víkendového pobytu podíleli, za edukace a přednášky MUDr. Naděždě Filákové a MUDr. Heleně Vávrové, zástupcům firmy Medtronic a všem ostatním sponzorům a donátorům. Děkujeme panu Žídkovi a všem pracovníkům chaty Svoboda za skvělou péči a dobrou kuchyni.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.