www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


Tábor rodiče s dětmi „SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME“

Tábor rodiče s dětmi se konal od 16.8. – 21.8.2010 v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí v penzionu Šance.

Program byl přizpůsoben přihlášeným účastníkům a edukace byly zaměřené především na pacienty s čerstvě diagnostikovaným diabetem. Běh edukací zahájila v pondělí terapeutka paní Zdeňka Rusnoková, která pro rodiče připravila terapeutické sebepoznávací techniky. V úterý nás navštívili zástupci firmy Medtronic – paní Libichová a pan Kupčík, také zástupce firmy Bayer pan Kantor. Byly představeny zdravotnické pomůcky těchto firem a rodiče si vyslechli přednášky o možnostech léčby diabetu. Ve středu si rodiče pod vedením MUDr. Naděždy Filákové, vyzkoušeli edukaci pomocí konverzačních map. Tato edukace se rodičům velmi líbila, protože sami otevřeli spoustu témat, která je zajímala a chtěli je prodiskutovat. Edukační maratón završila ve čtvrtek MUDr. Vlasta Janštová, která si připravila přednášky ???

Po celý týden se v době edukací o děti staraly „hlídačky“ Hanka Šamalová a Iva Brázdilová. Pro děti byl připraven bohatý program – děti kreslily, skládaly perčikové obrázky, foukacími fixy si nafoukaly (nebatikovaly) trika, vytvořily si odlitky vlastních obličejů sádrovými obvazy, spoustu sportovních disciplín podnikly při Olympiádě a spoustu času strávily různými aktivitami v přírodě.

Byl také připraven dobrovolný společný program. Společně jsme podnikli pochod na Opičárnu – do lanového centra, někteří rodiče s dětmi navštívili aqvacentrum na Sepetné a také jsme v Malenovicích podnikli projížďku na koních.

Přestože část účastníku v závěru pobytu postihla viróza zhodnotili účastníci pobyt velmi kladně, s tím, že se těší na další společné setkání.

Děkujeme lékařům, zástupcům firem, všem přednášejícím za jejich účast a příspěvky, které si připravili. Děkujeme všem firmám, které tuto akci podpořily.

[SOUBOR=soubory/fotkyzip/akce4.zip>Fotografie (ZIP)[/SOUBOR>

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.