www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


Donátoři



Dárci



Pomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


LZET 2012

Fotografie si můžete stáhnout z rajce.net na požádání. Více na radaos@seznam.cz.




Den 1.

Ve čtvrtek v ranních hodinách se sešli mafiáni ze všech koutů světa na dvou stanovištích.V Ostravě na parkovišti u pradávného divadla Petra Bezruče proběhlo předání tajných informací i předání ostrých zbraní v naprostém pořádku. Poté se přejíždělo do FM autobusem poloplným nedočkavých mafiánů. Na stanovišti ve FM se však vyskytly první a určitě né poslední problémy. Po předání informací i zbraní se zjistilo, že dva významní mafiáni chybí. Uběhlo 10minut…15minut… přemýšlelo se o možných variantách, co se mohlo přihodit…20minut…TELEFON! Mafián, dále nejmenovaný, se opozdil z důvodu špatné přípravy zboží. Druhý mafián, také dále nejmenovaný, se opozdil z důvodu špatné domluvy s Nejvyšším Donem této akce. Na místě (horská chata Bílá) nás uvítal s otevřenou náručí Sonny Black se svými věrnými služebníky, kteří se postarají o naše méně zkušené mafiány. Po seskupení všech mocných donů, mafiánu a hlavního Sonnyho Blacka se krajina u horské chaty Bílé položila do tmy a ubytovnu zahltilo nepříjemné ticho.


Taneční škola Bílá


Chcete se naučit společenské tance? Děti z diatábora na Bílé měli tuhle skvělou možnost!

Hned první táborový večer se malé mafiánky a mafiáni zúčastnili výuky tanců vedené zkušenými lektory z řad vedoucích a instruktorů tábora. Slavnostně oblečeni do obleků a plesových šatů se učili mazurku, letkiss, blues, macarenu, ptačí tanec a guli-guli. Taneční páry ovládly všechny tance a taneční parket byl zaplněn až do večerky. Jeden z tanečníků se vyjádřil takto: „taneční večery jsou pro nás vítaným zpestřením, díky kterým jsme překonali prvotní ostych.


Seznámení se zdravotníky


Jenom co denní světlo polechtalo koruny stromů, mafiáni a donové vstávali do celkem zimného rána.Při důležité posnídaňové schůzi se nám představili všichni donové z mocného týmu zdravotníků. Šefik Don Georgios, šefova Dona Jana, hlavní z řad nižších vrstev Don Karlos, Don Pedros a Don Číčo. Všichni tito Donové se starají o správný chod a o zdraví našich věrných mafiánů.


Den 2.

Víte, že LOH neproběhly pouze v LONDÝNĚ?


Věrní čtenáři rubriky diasport a náruživí příznivci olympijského klání, zkuste si zodpovědět následující otázky:

1. Vím, co znamená LOH?
2. Vím, kde je Londýn?
3. Vím, kde se nachází horská chata Bílá?

Pokud jste si alespoň na tři z těchto otázek odpověděli ANO, je právě vám určen následují článek.Dne 17. 8. 2012 proběhly na chatě Bílá letní olympijské DIAhry. Soutěžení se zúčastnilo 90 sportovců, které kromě sportovního ducha spojovala láska k inzulínu. Mezi sebou bojovaly tábory OS Inzulínek a OS Dítě s diabetem.

Jednalo se o tyto disciplíny: Střelba z luku, střelba ze vzduchovky (DIAbolkami), hod na koš, skoky přes švihadlo, koala-kláda, sprint, trojskok, skoky v pytli, pneu-bowling a překážková dráha. Olympionici byli rozděleni do třech kategorií podle jejich věku. Hry se setkaly s obrovským úspěchem ze stran všech zúčastněných. Obrovský dík patří divákům, kteří všechny sportovce skvěle povzbuzovali a pomohli tak vytvořit skvělou atmosféru olympijského odpoledne.


Večerní krádež zbraní


Ve včerejších pozdních hodinách byl vyloupen sklad zbraní chráněný bezpečnostní laserovou sítí! Kamerový systém zachytil čtyři siluety pachatelů, ovšem jejich identitu nebylo možno určit. Proto žádáme všechny obyvatele města Chicaga, aby nám pomohli s jejich identifikací.Jedná se o velmi nebezpečné zločince, kteří mají na svědomí již řadu trestných činů.

Průběh krádeže byl velmi rychlý. S největší pravděpodobností tuto loupež můžeme připsat na účet někomu z nově přistěhovalých mafiánských rodin.Nejdříve byla přemožena policejní ochrana, která sklad strážila. Potom se přes bezpečnostní pneumatické zátarasy dostali až k laserové síti, kterou hravě překonali.

Nakonec byl zastřelen i poslední hlídač a mafiánům už nestálo nic v cestě k cíli. Sklad totálně vyrabovali a odnesli si všechny střelné a výbušné zbraně. Obyvatelé Chicaga, mějte se na pozoru!Mohou být kdekoliv kolem vás, vkrást se nečekaně do vašich domů a odnést vše, co je vám nejdražší…


Den 3.

Zloději zbraní dopadeni!


Policie úspěšně dopadla viníky loupeže, kteří vyrabovali sklad zbraní. Díky silnému nátlaku policie se mafiánské rodiny rozhodly vydat biopachatele z vlastních řad. Veřejný soud těchto pachatelů proběhne v úterý dne 21. 8. 2012 ve večerních hodinách – za tento trestní čin jim hrozí až výjimečný trest, a sice upálení na hranici.


Ani v bankách už peníze nejsou v bezpečí!!!


Dne 18. 8. 2012 došlo v Chicagu k obrovské bankovní loupeži!!! Zloději byli na akci velmi dobře připraveni. Měli klíč od trezoru, který je chráněn dotykovými senzory umístěnými v podlaze. Lupiči však odhalili slabinu tohoto systému a našli způsob, jak ukrást klíč, aniž by se podlahy museli dotknout a to tak, že se pro něj slanili. Ani rozšifrování kódu trezoru pro ně nebylo překážkou, protože se jednalo o velmi inteligentní mafiány. S největší pravděpodobností lupičům pomáhal i zaměstnanec banky, protože se v bance velmi dobře vyznali a věděli, ve které místnosti se nachází trezor a kudy se k němu nejvýhodněji dostanou. Po odkódování trezoru a odemčení všech zámků však trezor stále odolával, a proto do něj museli plamenem vyřezat otvor, který jim otevřel cestu k obrovskému bohatství. Byla ukradena částka přes 50 000 $ - pokud tuto pohádkovou sumu ještě celou neutratili, tak si ji užívají dodnes. :-)


Slavnostní otevření nového chicagského kina


V horkém letním večeru se mohli mafiáni ochladit při sledování filmu Doba ledová 3. Ti, kdo této možnosti nevyužili, se přenesli do světa Transformers 3, ve kterém spolu sváděli nelítostný boj technicky dokonalé stroje versus lidé. Aby návštěvníky během sledování filmů nehonila mlsná, mohli si zaplnit bříška zakoupením občerstvení ve vstupní hale kina. Již před zahájením prodeje lístků se před kinem tvořily obrovské fronty, které musel usměrňovat šéf bezpečnostní agentury Don Carlos. Kino se setkalo s obrovským úspěchem!


Den 4.

Táborový turnaj ve vybíjené


Na chatě Bílá se uskutečnil celotáborový turnaj ve vybíjené. Proběhla utkání mezi prvním a druhým oddílem a mezi třetím a čtvrtým oddílem. V těchto napínavých zápasech vyhrál oddíl číslo dvě a zcela nečekaně také oddíl číslo čtyři. Hráč Michal B. si dokonce v zápalu boje poranil nohu – avšak tato oběť nebyla zbytečná! Čtvrtý oddíl vyhrááál! Sláva vítězům, čest poraženým. :-)


Informace z našich silnic


Slunné nedělní odpoledne narušili mladí diabetici, kteří se proháněli v doprovodu zkušených motorkářských nadšenců po jindy zcela poklidných cestách v okrsku Bílá. Byly spatřeny vymazlené silné stroje Harley-Davidson, Honda, BMW a Kawasaki. Rychlá jízda všem pročechrala vlasy! Jeden DIAjezdec se vyjádřil takto: „Až budu velký, chtěl bych mít taky takovou motorku, nejlépe Harley-Davidson“.


Drogoví dealeři mezi námi


Věděli jste, že největší příjem mafiánské rodiny pochází z nelegálního obchodu s drogami? Mladí diabetici si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je účastnit se drogového obchodu. Nejdříve v nelítostné přestřelce, ve které žádný střelec nezůstal suchý, museli ukrást kořist, kterou pak na černém trhu směnili za sáčky na drogy. Tyto sáčky museli naplnit třičtvrtě librami nové drogy Pískainu, což vůbec nebylo jednoduché, protože neměli k dispozici váhu. Na vlastní kůži si tak vyzkoušeli, že být mafiánem neznamená pouze svého nepřítele umlčet, ale také možnost uzavřít s ním oboustranně výhodný obchod!


Den 5.

Pondělí 20.8.2012 jsme podnikli celodenní výlet do rekreačního areálu Ondrášův dvůr na Mezivodí, kde jsme se zchladili u bazénu. Večer jsme si užívali osobního volna.

Duos mafiános zachránili táboros


Před jistou smrtí zachránila dvojce mafiánů dia-tábor na Bílé. Prvního z dvojice mafiánů Michala M. osvítil nečekaný nápad: snížit bazál všem dětem, jež si do svých těl ve dne v noci pumpují inzulín, a to pouze na 50% při dlouhém putování za koupáním.

Druhý neméně zdatný mafián Petr R. se pak neohroženě vrhnul před rozjetý náklaďák, aby vlastním tělem chránil životy nevinných táborníků, kteří si jen chtěli schladit svá, cestou rozpálená těla, a nic netušili o hrozícím nebezpečí!

Švarní a nádherní hoši, děkujeme!!!

P.S.: Milé potencionální přítelkyně, pokud vás tyto činy našich skvělých chlapců (stejně jako jejich vzhled) nenechaly chladné, zavolejte jim na číslo:

I. Mafián Michal: 721 329 244
II. Mafián Petr: 723 064 215

Pozn.: Pokud si tato čísla nezměnili, tak je mají dodnes!!!


Den 6.

Soutěžíme se sponzory


V úterý 21. 8. 2012 mohli mafiáni dokázat své vědomosti na soutěžích připravených nejen vedoucími a instruktory, ale také dia-firmami. Soutěžící plnili zajímavé úkoly, jejichž účelem nebylo pouze získat ceny, ale také dozvědět se aktuální informace v oblasti diabetu. Mnoho dia i nedia dětí využili možnosti vyzkoušet si na vlastní kůži jaké to je, nechat si napíchnout kanylu.


Produkce chicagské automobilky vzrostla!


Produkce chicagské automobilky zažila velmi produktivní den – bylo vyrobeno 12 automobilů v průběhu jednoho odpoledne. Mafiánští autotechnici měli za úkol vyrobit nejnápaditější a nejrychlejší vozidla pro svou rodinu. S touto výzvou se poprali velmi úspěšně a za pár hodin se místní parkovitě zaplnilo množstvím nových bouráků. Auta byla mafiány nalakována do pestrých barev. Každý automobil vynikal svou originalitou a konstrukcí.


Táborák aneb potrestání viníků


Ve večerních hodinách proběhl soud viníků loupežného přepadení skladu zbraní. Během krátkého soudního líčení byli biolupiči jednohlasně porotou odsouzeni k mimořádnému trestu smrti – upálení. Trest byl proveden neprodleně před zraky všech přihlížejících. Následně si na velkém ohni opekli přihlížející párky, ovšem snaha některých mafiánů opéct si párek se ne vždy setkala s úspěchem. :-)


Den 7.

Automobilové grand-prix


Během středečního dopoledne proběhly na chicagském závodním okruhu mafiánské závody. Mafiáni nejdříve předvedli před porotou svá vyšperkovaná vozidla a potom závodili ve sprintu (odborně zvaném „drag“) a v týmovém maratonu na velkém okruhu. Žádný ze závodníků neprodal svou kůži lacino, a proto docházelo k častým potyčkám při vjezdech do zatáček – do vzdálenosti několika metrů se rozléhaly zvuky skřípajících plastů a ohýbajících se plechů karoserie. Následovala disciplína ověřující přesnost jízdních vlastností vozů a dovednosti posádky. Velkou cenu Chicaga zakončilo demoliční derby, a i když šlo v mnohých případech o dech beroucí srážky, nedošlo ke zranění žádného z účastníků.


Škola chicagských gangsterů


Středeční odpoledne proběhlo ve znamení výuky a zaškolení mladých mafiánských členů rodin. Ti museli prokázat své schopnosti v situacích typických pro mafiánský život. Nejdříve museli prokázat své znalosti peněz při skládání papírových bankovek, potom se cvičili v boji z blízka a střelby za běhu. Týmovou spolupráci prokázali při navigaci jednotlivých členů rodiny v mlze. Nakonec si mafiáni vyzkoušeli, jak rychle jsou schopni uvolnit se z provazových pout.


Den 8.

Návštěva sousedního výcvikového tábora


I přes nepříznivé povětrnostní podmínky vyrazili starší mafiáni do nedalekého střeleckého školicího střediska, ve kterém si oblečeni do neprůstřelných obleků vyzkoušeli jednu ze základních dovedností správného mafiána, a sice týmovou spolupráci v přestřelce. Mladší dvě rodiny mezitím navštívily adrenalin park, ve kterém si vyzkoušely jízdu na čtyřkolkách a spoustu dalších gangsterských disciplín.


Vykradení auta vezoucího žetony


Člen přátelské mafiánské rodiny informoval místní mafiány o důležité přepravě žetonů do blízkého kasina. Komplic umístil do hlubokých chicagských lesů důležité indicie klíčové pro odhalení dodávky bezpečnostní agentury, která žetony převážela. Po náročném pátrání a získávání informací se vrátili na hlídané parkoviště, kde dodávky parkovaly, a přepadli místní hlídače. Poté už jim nic nestálo v cestě k zisku žetonů. Tyto žetony pak večer utratili v kasinu.


Den 9.

Únik informací o vedení tábora


V pátečním dopoledni se táborníci měli možnost dovědět pikantní informace z dětství svých vedoucích a instruktorů. Aby to však neměli tak jednoduché, museli si informace složit ze slov, která našli v lese a následně také na louce.


Vzhůru do nočního lesa!


Po odpoledním koupání se konal táborák a mafiáni měli opět možnost opéct si buřty. Tento poklidný večer byl však narušen putováním přes černý les. Část cesty absolvovaly oddíly společně a potom se rozdělili na jednotlivce popřípadě na dvojice, které cestu trnitým a kopcovitým terénem v okolí hřbitova dokončily.

Pozn. pro rodiče: nebojte se, i Vaše dítě došlo v pořádku do cíle.


Den 10.

V sobotním dopoledni proběhlo focení mafiánských rodin společně s jejich dony a consigliere. Potom si mafiáni mohli v obchodě za své těžce vydělané peníze, které poctivě střádali během celého tábora, nakoupit různé dárkové předměty.

Odpoledne mafiáni konečně společnými silami vypátrali zrádce, který je zákeřně udal na policii. Toho dopadli, zastřelili, a tak se zmocnili vlády nad městem Chicago. Své vítězství pak oslavili na diskotéce, která se protáhla až do pozdních večerních hodin. Následující den se mafiáni společně rozloučili a odjeli do svých domovů s nadějí, že se za rok zase všichni společně setkají.



Stáhnout tento výběr fotografií (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství





Přihlásit k odběru




Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.