www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


Společně vše zvládneme

Začátek července byl pro Občanské sdružení Dítě s Diabetem ve znamení už našeho 3. ročníku tábora pro rodiče s dětmi s názvem „SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME“. Letos jsme vyrazili do Beskyd, na úpatí Lysé Hory. Horský hotel Liptov, se od 2. 7. do 7. 7. 2012 stal pro nás oázou pohody a prázdninových radovánek.

Táborníků se sjelo ze všech koutů Moravy celkem 48. Počasí nám přálo a tak jsme zvládli podniknout všechny aktivity, které jsme si naplánovali. Vyšli jsme si na Opičárnu do lanového centra, navštívili Outdorpark na Bílé, podnikli výšlap na Lysou horu a shlédli vystoupení šermířů. Navštívili nás zástupci z řad Městské policie, kteří nám předvedli výcvik psů. Na nedaleké jízdárně v Muchovicích, se děti povozily na koních. Jedním z nejzajímavějších výletů byla pro děti návštěva golfového hřiště na Ostravici, kde měly možnost seznámit se s tímto zajímavým sportem a nahlédnout do jeho tajů. Plně byl využit také bazén a hřiště, které je součástí areálu hotelu Liptov.

Pro dospělé byla samozřejmě připravena edukace. Rodiče měli možnost dopředu položit dotazy a zeptat se na vše co je v oblasti diabetu trápí, zajímá, v čem si nejsou jisti. Odpovědět na jejich dotazy přijela MUDr. Vlasta Janštová, která s rodiči diskutovala také na téma hypoglykémií, hyperglykémií, ketoacidozy atd. Nechyběli zástupci firem Medtronic, firmy Bayera MTE, kteří rodiče seznámili s novinkami z oblasti léčby diabetu a kontinuálním monitoringem.

Kromě všech výletů byla pro děti připravena celotáborová hra „Čtyři roční období za šest dnů“. V době, kdy se rodiče edukovali, si stihly děti prožít jaro, léto, podzim – hrály hry v přírodě, sportovaly, zažily noční hru, účastnily se promítání v improvizovaném letním kině, kreslily i zpívaly. Poslední den tábora byl zážitkem pro velké i malé účastníky, na táboře nastalo zimní období. Během dne děti vyrobily sněhuláka a nazdobily stromeček, u kterého jsme se večer všichni společně sešli. Zazpívali jsme si koledy, smlsli jsme si na kousku vánočního cukroví a všichni účastníci našli pod stromečkem dáreček. Vyhodnotili a odměnili jsme všechny táborové aktivity a uzavřeli tak úspěšný 3. ročník.

Tábor splnil všechna očekávání a jeho cíl byl naplněn. Rodiny, které se celý rok potýkají s nesnázemi, které jim onemocnění dětí přináší, se měly možnost setkat, předat si zkušenosti a probrat vše co je trápí i těší a navázat nová přátelství. Nemůžu opomenout poděkovat firmě Medtronic a Lilly, Nadaci OKD a Statutárnímu městu Ostrava. Díky těmto dotacím a darům se mohla naše prázdninová aktivita uskutečnit.Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.