www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


XI. barevné DIAdny

25.10.2012- čtvrtek
XI. ročník barevných DIAdnů zahájila předsedkyně OS Dítě s diabetem Šárka Nosálková, která přivítala účastníky barevných dnů a seznámila je stručně s programem zahajovacího večera.

Edukační koloběh zahájil MUDr. Jiří Strnadel z Fakultní nemocnice Ostrava, který přednášel o tématech „Hypoglykémie, Viry a diabetes“. Po zajímavé přednášce využili rodiče možnosti účastnit se na Relaxačním večeru, který vedla Mgr. Hana Kubíčková a rodiče – sportovci se mohli zapojit do turnaje ve stolním tenise.
Pro děti byl po celý večer připraven zábavný program – děti hrály různé hry, tvořily v kreativní dílně, dívaly se na pohádky.

26.10.2012- pátek
Už v 7hod ráno se sešly maminky sportovkyně, aby si pod vedením p. Moniky Čížové zacvičily pilates a powerjogu.
Dopolední program zahájila Bc. Markéta Karasová, která vystoupila s přednáškou „Strava a pohyb diabetika“, ve které rodiče dostali spoustu doporučení a rad, jak co nejlépe stravovat malého diabetika nejen v běžném denním režimu, ale také při sportu, cestování, nemoci či oslavách. Po této přednášce nás zástupci firmy MTE p. Vrchota a p. Ranocha seznámili s novinkami, které jejich firma přináší na trh a představili nám jejich přednosti a výhody.
Děti se v rámci dopoledního programu účastnily turnaje v bowlingu, pod dohledem týmu hlídaček si vyšly na procházku okolo přehrady. Při turnaji děti navštívili zástupci dětské televize PANTUŠKA, která funguje pod záštitou Nadace OKD, ti si také natočili pár záběrů z edukací a natočili reportáž s předsedkyní OS Šárkou Nosálkovou.
Odpolední program byl volnější – rodiny měly prostor pro vlastní program, někteří si prošli okolí přehrady, někdo se vydal po luhačovických pramenech a někteří pro relaxaci využili možnosti, které jim nabízelo zázemí hotelu (bazén, wirpool, masáž….) Po večeři následovala přednáška zástupců firmy MEDTRONIC p. Libichové, p. Štěrbové, p. Kupčíka a p. Milaty, kteří s rodiči diskutovali na téma Bolus wizard a jeho využití.
Ani děti nelenily, měly možnost vybrat si, čemu se sami budou chtít věnovat - ve tvořivé dílně si vyráběly různé výrobky z perliček a z bonbonů, pracovaly s tvrdnoucí hlínou, odpočívaly u promítání filmů, účastnily se turnaje ve stolním tenise nebo se učily a nacvičovaly sestavu v rytmu streetdance pod vedením Hanky Kubíčkové.
Dospělákům páteční večer zpříjemnili Relaxacemi Mgr. Hana Kubíčková a Mgr.Miroslav Turek.

27.10.2012 - sobota
V 7 hodin se sešly maminky k pravidelnému rannímu cvičení s Monikou.
Dopoledne byl zahájen projekt „Cesta za poznáním“, který nás bude na akcích provázet až do 30.10.2013. Projekt jsme získali z Operačního programu Vzdělávání pro konkurence- schopnost a jeho hlavním cílem je vzdělávání v oblasti občanské gramotnosti. V průběhu soboty byly pro účastníky připraveny tři bloky vzdělávání s tématy: Sebepoznávání a poznávání druhých, Komunikace ve hře, Finance – finanční gramotnost.
V odpoledních hodinách se rodiče – především tatínkové a děti přesunuli do haly Radostova, kde pro ně byl uspořádán turnaj ve florbale a vybíjené.
Pro maminky, dospívající děvčata a nesportující tatínky byla připravena přednáška na téma Gynekologie – dospívání diabetiček, těhotenství, toto zajímavé téma nám přednesl Doc. MUDr. Peter Koliba z Ostravy a setkalo se s velkým zájmem rodičů i „dětí“.
Protože sobotní večer byl posledním společným večerem pobytu, sešli jsme se po večeři k jeho zhodnocení a společnému zakončení. Program večera zahájily děti svým tanečním vystoupením, které si nacvičily pod vedením cvičitelek Moniky a Hanky. Poté byli odměněni všichni malí i velcí sportovci, každý z dětských účastníků si odnesl na památku malý dárek. Večerní program se nesl v duchu karaoke a přes počáteční technické problémy si mohli zazpívat malí i velcí zpěváci a v pozdějších hodinách se osmělili i tanečníci.

28.10.2012 – neděle
Nedělní ranní program patřil opět cvičení s Monikou.
Po snídani jsme se opět zapojili do „Cesty za poznáním“ a rozděleni do skupin jsme se věnovali uvedeným tématům. Děti si ještě pohrály v dětském koutku, v tvůrčí dílně, někteří si zašli na bazén nebo hráli stolní tenis.
Obědem byl náš společný pobyt ukončen a s nově nabytými zkušenostmi a poznatky, nově navázanými přátelstvími jsme rozloučili.

Pobyt hodnotíme jako velmi úspěšný. Přednáškový program byl ze stran účastníku hodnocen velmi kladně a jako skvělý byl hodnocen také program pro děti.
Účastníci byli spokojeni také s výběrem hotelu. Zázemí hotelu Adamantino nám poskytlo dostatek edukačních prostor, mohli jsme využít bazén, posilovnu, objednat si masáže. Personál hotelu byl velmi milý a vstřícný.

Rádi bychom poděkovali lékařům MUDr. Filákové, MUDr. Strnadelovi, Doc.MUDr. Kolibovi, Mgr Turkovi, Mgr. Kubíčkové, Bc. Karasové a všem zástupcům firem Medtronic, Bayer, Lilly, MTE a všem, kdo se na přípravě této akce podíleli.
Bez této podpory bychom pobyt nemohli realizovat.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.