www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


Za vzděláním do Prahy

Za vzděláním do Prahy jsme se vydali už ve čtvrtek 29. 11.2012 vlakem. První účastníci zájezdu nastupovali v Havířově a další se připojili v Ostravě, Zábřehu na Moravě a také v Pardubicích. Celkem se nás sešlo 34. Do Prahy jsme dorazili ve večerních hodinách a proto jsme se hned přesunuli do hotelu Vysočanský Pivovar, kde jsme měli po celou dobu pobytu zajištěno ubytování.

Program pobytu byl rozdělen do několika částí - edukační, kulturní a individuální. Edukační program byl zahájen již v pátek ráno, účastníci se zapojili do projektu „Cesta za poznáním“ z programu EU Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Paní Jana Turská zpracovala v rámci modulu Řízení osobních a rodinných financí téma Důchodová reforma. Toto téma bylo pro účastníky velmi zajímavé, aktuální a setkalo se s mnoha dotazy a dlouhou diskusí. Věnovali jsme se také diabetu a to při přednášce Bc. Vladimíry Havlové, nutriční terapeutky z Centra diabetologie IKEM v Praze. Tématem přednášky bylo stravování & diabetes, diskutovali jsme o glykemickém indexu a vhodném složení stravy diabetika.

Za kulturou jsme si vyšli společně do divadla Kalich na muzikálové představení POMÁDA, které se líbilo především dětem. Někteří účastníci využili dopředu zakoupené vouchery na různý druh kulturních akcí – děti si zašly do kina a část účastníků navštívilo Neviditelnou výstavu, která nás zavedla do světa zrakově postižených a slepých lidí. Individuálně jsme si pak prohlédli různé památky Prahy a na Staroměstském náměstí se podívali na rozsvícený vánoční strom a připomněli si, že je tady adventní čas a Vánoce jsou již za dveřmi.

Akci hodnotíme jako velmi úspěšnou, došlo k důležitému propojení setkání rodin diabetických dětí – edukacím – diskusi – navázání nových přátelství ze stran rodičů i dětí.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.