www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


Sportem za lepší kompenzací

První akcí letošní roku byl již tradičně víkendový lyžařský pobyt „Sportem za lepší kompenzací“, který jsme uspořádali na horské chatě ORIENTKA ve Staré Vsi u Rýmařova.

V pátek 18.ledna se sjelo 50 lyžařských nadšenců a milovníků zimních radovánek. Počasí nám přálo, takže jsme se ubytovali, navečeřeli a vydali se na večerní lyžování, kterého jsme si na nedaleké sjezdovce užívali až do 21hodin. Poté jsme se v restauraci chaty Orientka sešli k příjemnému popovídání a děti se zabavily hraním stolních her.

V sobotu 19.ledna jsme se už od rána, jako správní milovníci zimních radovánek, věnovali lyžování a snowboardingu. Pro děti i dospělé byli zajištěni instruktoři, kteří je učili lyžovat nebo pomáhali vypilovat lyžařský styl. Kromě toho se mezi námi našli také milovníci běžek, kteří se vydali bílou stopou….…
Kromě lyžování se dospělí věnovali také edukacím, součástí pobytu bylo vzdělávání z projektu EU - Cesta za poznáním, po kterém se vraceli zpátky na lyže nebo využili bazén a saunu, které jsou součástí zázemí Orientky.
Na večer byl pro děti připraven animační program, který organizovali instruktoři z týmu Orienky. Děti si zahrály hru na sochy, při které se omotávaly toaletním papírem, brčkem sbíraly papírky z podlahy a zahrály si spoustu dalších zábavných i poučných her. Dospělí využili volný večer pro příjemné posezení a popovídání si o všem, co je těší i trápí, podělili se o své starosti s diabetem a probrali vše co nás všechny v souvislosti s ním tíží – stravování, inzulíny, kompenzační pomůcky a občas i neukázněnost dětí.

Neděle 20.ledna byla posledním dnem našeho pobytu. Většinu dopoledne jsme využili k lyžování, někteří, vysíleni předchozími dvěma dny, už jen dělali zázemí pod sjezdovkou (většinou to byli rodiče).
Po návratu na chatu nám nezbylo nic jiného, než nabalit věci do aut, dát si poslední společný oběd, vydat se k domovům a těšit se, že se na Orientce potkáme zase za rok.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.