www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


Prázdniny ve městě

Ve dnech 12 – 15. července se uskutečnil pro děti s diabetem příměstský tábor. Na každý den měly připravený program. Vyzkoušely si jak umělecké, tak i své sportovní nadání pod vedením zkušených instruktorů.

Pondělí - 12.7.2010

Úterý - 13.7.2010

Středa - 14.7.2010

Čtvrtek - 15.7.2010Prázdniny ve městě - Pondělí 12.7.2010

V pondělí děti navštívily keramickou dílnu v Ateliéru Dalibora Ustohala v Petřvaldu. Pod jeho odborným dohledem si děti vyzkoušely práci v profesionální dílně. Pan Dalibor je nejdříve seznámil s historií tvorby předmětů z hlíny a poté se i samy děti pustily do práce. Přestože nejmladší Haničce bylo 6 let a nejstaršímu Kubovi 13 let, nikdo se nenudil a děti tvořily krásné věci, které jim pan Dalibor i vypálil. Po tak náročné tvořivé práci se u všech dostavil hlad, který zahnaly objednanou pizzou. Po obědě pan Dalibor odkryl dětem tajemství, které se ukrývalo za velkými dřevěnými vraty – kovárnu, ve které vyrábí svá umělecká díla. Cukroušci si mohli na vlastní kůži zkusit, jak se pracuje nejen s hlínou, ale i s železem. Byl čas odebrat se na autobus zpět do Ostravy. Na závěr krásně prožitého dne všechny pan Dalibor překvapil kouzelnickými triky, které měly nemalý ohlas a pod nátlakem většiny byl přinucen jedno kouzlo děti naučit. Také na památku daroval každému keramický výrobek, ze kterého měli všichni velkou radost a asi o kilo těžší batůžky na cestu zpátky domů.

Prázdniny ve městě - Úterý 13.7.2010

Úterý bylo ve znamení golfu. Na golfovém hřišti na Ostravici naši cukroušci mezi opravdové golfisty zapadli. Podařilo se to díky dvěma profesionálním trenérům, kteří se dětem po celý den věnovali. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Starší děti se nejprve na odpališti učily rozeznat, která hůl se má používat k odpalům, a poté už zaujali správné golfové postoje a snažily se odpalovat míčky. Druhá skupinka menších dětí se odebrala na tréninkový green, kde měl trenér formou zábavných her připravený trénink u jamek. Tady se děti učily „patovat“ míčky do jamek. Samozřejmě i mladší děti musely nejdříve natrénovat správné uchopení golfové hole, postoj a pod správným úhlem posílaly do jamek jeden míček za druhým. Po obědě, kdy se všichni posilnili výborným rizotem se skupinky prohodily, takže starší šli na green patovat a mladší na odpaliště. Ke konci tréninku by málo kdo rozeznal rozdíl mezi mistrovským golfovým uměním Tigera Woodse a našimi cukrouši.

Prázdniny ve městě - Středa 14.7.2010

Ve středu děti vyzkoušely in-line bruslení ve Frýdku Místku u zimního stadionu. Počasí jim přálo (přes poledne až moc, protože bylo kolem 35°C). Naštěstí tam bylo dostatek stínu, který poskytl nedaleký most. Opět se děti rozdělily do dvou skupin – začátečníky a pokročilé. Nedílnou součástí jízdy na kolečkových bruslích, je umění dobře a bezpečně padat. Proto na trávě nacvičovali cukroušci pády. Nezasvěceným to mohlo připadat, že se učí nový druh „ozembouchu“, šlo jim to skvěle! Poté začal samotný výcvik. Zpočátku to vypadalo, že začátečníci budou více na zemi, než na bruslích, ale díky zkušeným instruktorům i nejmenší okusili umění bruslení a za pár hodin i oni jezdili tzv. rybičky. Starší děti vyzkoušely různé cviky na bruslích, naučily se brzdit třemi způsoby, jezdit pozpátku nebo jen na jedné noze. V závěru také své dovednosti otestovaly ve slalomu a samozřejmě nechyběly ani závody na čas. Pohybu všichni měli více než dost a tak na odpolední svačinu mohli zaslouženě vychutnat nanuk.

Prázdniny ve městě - Čtvrtek 15.7.2010

S posledním dnem příměstského tábora byl spjat tenis. Čtvrtek sám o sobě měl několik rekordů… První rekord padl hned z rána a to teplotní. Naši tenisté se vedrem nedali odradit od tenisového zápolení. Zpočátku trenéři starší děti uvedli do tenisového světa vysvětlením herních pravidel, seznámením s druhy tenisových raket, správných úchopů a přesných úderů. Po teoretické části přišly na řadu samotné údery. Skupina mladších dětí také nezahálela a formou tenisových her se naučily postoj a údery přes síť. Před obědem trenéři za odměnu děti svlažili vodou z hadice. Po obědě starší děti zúročily své tenisové umění ve čtyřhře a mladší děti se šly okoupat do řeky, zařádit ve skákacím hradu a poté opět nastoupily na kurty, kde učily trenéra hrát slepou bábu. Padl také druhý čtvrteční rekord a to v pitném režimu. Jen za dopoledne děti vypily 15 litrů nápojů. Bylo překvapivé, s jakým nadšením a vytrvalostí si děti užívaly na kurtech, od tenisových úderů je neodradilo ani vedro ani únava. Spokojeni jistě byli i rodiče, kteří doma nahlédli do historie glukometrů, protože glykémie po celý den měli cukroušci ukázkové. Však také poctivě trénovali a poctivě jedli navíc výměnné jednotky (ani to nedalo práci je s dojídáním přemlouvat). Před odjezdem byli odměněni panem majitelem, který jim rozdal nanuky a od svých trenérů děti dostaly jako pozornost klíčenku s peněženkou. Plni dojmů a zážitků za celé čtyři dny se všichni vrátili ve zdraví domů, aby mohli začít s balením věcí na tábor. Vždyť odjezd na Karolínku je už v neděli!!!

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.