www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


Společně vše zvládneme

Na tábor „SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME“ jsme letos vyrazili do Beskyd, na úpatí Lysé Hory do horského hotelu Liptov, ten se pro nás stal od 1.7. do 6.7.2013 centrem pohody a prázdninových radovánek.

Ze všech koutů Moravy se sjelo téměř 50 táborníků. Počasí nám přálo a tak jsme zvládli podniknout všechny aktivity, které jsme si naplánovali. Vyšli jsme si na Opičárnu do lanového centra, navštívili Outdorpark na Bílé, podnikli výlet do okolí golfového hřiště, na kterém se děti mohly seznámit s tímto zajímavým sportem. Navštívily nás Kouzelné klaunice Růžena Trefená a Žofie Poťouchlá, ze společnosti Cirkus trochu jinak, které nás naučily žonglovat, chodit po laně a připravily si pro nás představení Kamarádi a jejich dobrodružství.

Pro dospělé byla samozřejmě připravena edukace. Rodiče měli možnost dopředu položit dotazy a zeptat se na vše co je v oblasti diabetu trápí, zajímá, v čem si nejsou jisti. Odpovědět na jejich dotazy přijela MUDr. Naděžda Filáková, která s rodiči diskutovala také na téma hypoglykémií, hyperglykémií, ketoacidozy atd. Nechyběli zástupci firem Medtronic, firmy Promedica a MTE, kteří rodiče seznámili s novinkami z oblasti léčby diabetu a kontinuálním monitoringem.

Kromě všech výletů byla pro děti připravena celotáborová hra „Letem světem s diabetem“. V době, kdy se rodiče edukovali, stihly děti procestovat celý svět, účastnily se promítání v improvizovaném letním kině, kreslily i zpívaly, sportovaly.

Tábor splnil všechna očekávání a jeho cíl byl naplněn. Rodiny, které se celý rok potýkají s

nesnázemi, které jim onemocnění dětí přináší, se měly možnost setkat, předat si zkušenosti a probrat vše co je trápí i těší a navázat nová přátelství. Nemůžeme opomenout poděkovat za podporu firmám Medtronic, Lilly, Bayer, MTE, Nadaci OKD a Statutárnímu městu Ostrava, Ministerstvu zdravotnictví ČR. Díky těmto dotacím a darům se mohla naše prázdninová aktivita uskutečnit.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.