www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


Sportem za lepší kompenzací

První akcí letošní roku byl již tradičně víkendový edukačně lyžařský pobyt „Sportem za lepší kompenzací“, který jsme uspořádali na horské chatě ORIENTKA ve Staré Vsi u Rýmařova.

V pátek 17. ledna se sjelo na 45 lyžařských nadšenců, kteří se nedali odradit teplým počasím a věřili, že si užijí zimních radovánek.
Počasí nám nepřálo a sjezdovka u ORIENTKY nebyla v provozu, proto jsme využili páteční večer k besedě s paní Markétou Karasovou, DiS., poradkyní na výživu, která s námi spolupracuje na vytváření nových webových stránek.
Prodiskutovali jsme různé problémy týkající se stravování, dověděli se spoustu informací o bílkovinách, tucích, sacharidech a dalších složkách potravy.
V době přednášky se mladším dětem se zábavným programem věnoval tým animátorů z ORIENTKY. Starší děti se účastnily přednášky nebo si užívaly v bazénu.

V sobotu 18. ledna jsme se hned ráno rozjeli na sjezdovky do Karlova pod Pradědem, kde se zasněžovalo a dalo se lyžovat. Spolu s námi z Orientky vyjeli také lyžařští a snowboardoví instruktoři, kteří se věnovali začátečníkům. I když podmínky nebyly příznivé, tak jsme si lyžování užili.
Mnohem lépe na tom byla skupina rodičů a dětí, která si vyjela zalyžovat na Praděd, tam byly podmínky mnohem lepší a i z fotografií je vidět, že si na Pradědu užili krásný zimní den.
Na oběd jsme se postupně zase vraceli na chatu a těšili jsme se na odpolední program. Děti se pod dohledem tatínků (za jejich aktivní účasti) vrhly do hry Armygame, při které si zahrály na vojáky. Z fotografií můžeme posoudit, kdo se do hry vžil více, jestli děti nebo otcové. Večerní program byl individuální – povídalo se, hráli jsme různé stolní hry, děti se vyřádily na bazéně.

Neděle 19. ledna byla posledním dnem našeho pobytu. Nedělní program byl individuální, někteří dopoledne využili k procházce a pobytu v blízkém okolí chaty. Většina účastníků akce se ale rozjela ještě za sněhem, na Praděd nebo na méně vzdálené sjezdovky do Karlova pod Pradědem.
Přestože víkend nevyšel zcela podle našich představ a zvyklostí z minulých let, kdy jsme byli naopak zavaleni sněhem, užívali jsme si každý po svém. Byl čas na povídání, hry, procházky, bazén a užili jsme si i trochy toho sněhu, i když umělého 

Těšíme se na další víkendové setkání a doufáme, že akce Vítání jara nebude na sněhu.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.