www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


„Sám sobě odborníkem“

Seminář „Sám sobě odborníkem“ se konal v sobotu 5. 4. 2014.

Protože byl o seminář velký zájem a sešlo se nás téměř 50, konal se seminář mimo naše Edukační centrum, ve školících prostorách firmy CREATIVO D´ARTE v Ostravě.

Před začátkem semináře se rozdělil program rodičů a dětí. Hlídačky si odvezly děti do soukromé školky v Ostravě – Porubě, kde trávily celý den. Byl pro ně připraven zábavný a tvůrčí program, část dne si užili také venku na hřišti. Pro starší děti byl připraven edukační program, který zajistila Markéta Karasová, DiS., ta s dětmi diskutovala na téma „Správná výživa“. V odpoledních hodinách si děti užily zábavu i napětí při hře „Laser game“.

Program rodičů zahájil svou přednáškou „Časté chyby v péči o dítě s diabetem z pohledu diabetologa“ MUDr. Jiří Strnadel z Fakultní nemocnice Ostrava. Po krátké přestávce, kdy jsme se mohli občerstvit kávičkou a koláčem vystoupila se svou přednáškou MUDr. Naděžda Filáková z Městské nemocnice Ostrava, která si připravila témata „Strava diabetika na cestách a Stravování při sportu“, přednáška navazovala na nově vzniklé webové stránky www.zdravyzivotsdiabetem.cz, se kterými se rodiče (pokud je ještě neznali) mohli seznámit.

Po ukončení dopoledního programu jsme si společně zašli na oběd, během kterého jsme ještě diskutovali na dopoledne řešená témata a posilnili se na odpolední přednášku.

Téměř čtyřhodinový odpolední blok rodiče strávili s Markétou Karasovou, Dis., která s nimi hovořila na nevyčerpatelné téma „Zásady správné výživy dětí nejen s diabetem“. Tato přednáška byla velmi zajímavá a zazněla spousta dotazů, občas se také dlouze diskutovalo například nad problémem „Éček“.

Rodiče byli s programem a průběhem akce spokojeni a také děti byly plné zážitků z programu, který si užily.

Děkujeme všem, kdo se na přípravě akce podíleli. Speciální poděkování patří paní Daně Norské, která nám umožnila uspořádat akci v prostorách své firmy CREATIVO D´ARTE.

Těšíme se na další setkání :-)

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.