www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


Vítání jara

Mezi tradiční jarní akce Občanského sdružení Dítě s diabetem patří víkendový edukační pobyt Vítání jara.
K Vítání jara, které se konalo od 2. - 4. května 2014 v Hotelu Morávka, v Morávce u Frýdku Místku, se sjelo na padesát účastníků - rodin s diabetickými dětmi.

Hlavním programem setkání byly edukace - s psycholožkou PhDr. Kamilou Piechovou jsme řešili zajímavé téma „Postavení dětí v rodině“, nutriční terapeutka Markéta Karasová, DiS. nám odhalila úskalí zdravého stravování „Potraviny zvládnem hravě, když víme co, jíme zdravě“, ale hlavním tématem našeho setkání byl diabetes. Probíhaly edukace pomocí konverzačních map, kulatý stůl, u kterého rodiče s paní doktorkou Naděždou Filákovou z Městské nemocnice Ostrava, řešili různé problémy, které je v souvislosti s nemocí potkávají a vyměnili si zkušenosti se životem s cukrovkou. S novými produkty nás přijeli seznámit zástupci firem Medtronic a Promedica.

Bohatý program byl připraven také pro děti, které kromě edukací trávily svůj čas v dětském koutku, tvůrčí dílničce nebo využily krytý bazén s mořskou vodou.
Jako závěrečný program byl připraven společný výšlap. Rodiny si mohly vybrat jednu ze tří připravených tras, podle toho na jakou náročnost si troufali. Největší sporťáci, ale hlavně rodiny se staršími dětmi si vyšlápli až k Ateliéru Chalupa.

Setkání se moc podařilo a všichni se těšíme na další společnou akci.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.