www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


IX. barevné DIAdny v Luhačovicích

28.10.2010 - čtvrtek
Tradiční víkendovou edukační akci, již IX. ročník barevných DIAdnů zahájila a všechny účastníky přivítala předsedkyně sdružení Ing. Šárka Nosálková.

Bohatý edukační program začal hned po večeři. Pro rodiče byl se svým tématem „Po čem děti volají“ připraven PhDr. Jan Svoboda.
Pro děti byl přichystán také bohatý program. Malé děti hned po večeři čekal projekt „ZDRAVÁ PĚTKA“ – ve kterém si s Mgr. Veronikou Lhotskou povídaly o důležitosti zdravé stravy, vyplnily si připravené dotazníky, zahrály pexeso a vyzkoušely jiné zajímavé věci.
Pro děti školou povinné si MUDr. Helena Vávrová připravila přednášku „Z pohádky do pohádky a zase zpátky do reality“. Po ní se staršími dětmi pokračovala v přednášce, tentokrát na téma „Příliš mladí na lásku“.
Děti, pro které by toto téma bylo předčasné přešly do projektu „ZDRAVÁ PĚTKA“ a diskutovaly o zdravé racionální stravě.
Sportovní nadšenci se zapojili do turnaje ve stolním tenise.

29.10.2010 - pátek
Už v 7 hodin ráno se sešly maminky-sportovkyně, aby si pod vedením p. Moniky Čížové zacvičily pilates a powerjogu.
Dopolední program zahájili zástupci firmy Medtronic paní Libichová a pan Kupčík přednáškou o inzulínových pumpách. V průběhu přednášky se připojil pan Kantor z firmy Bayer a představil glukometr Contour. Další přednášku o vyšetřovací metodě a ortotické péči chodidel připravila Soňa Boštíková z firmy PROTEOR Ostrava.
Během dopoledne se děti účastnily projektu „ZDRAVÁ PĚTKA“, proběhlo cvičení s Monikou, tvořivá dílna a děti nad 15let si u konverzačních map povídali s MUDr. Naděždou Filákovou.
Po obědě proběhly prezentace firem. Své produkty představily firmy z oblasti diabetologie a firmy potravinářské, propagující zdravý životní styl.
Od 15 hodin až do večeře byl vyhlášen individuální rodinný program, který jsme nazvali „Cesta za prameny“. Rodiny se vydaly do nedalekých Luhačovic a při procházce hledaly odpovědi na zadané otázky.
S večerní přednáškou za námi přijely MUDr. Jitka Jurková a MUDr. Radka Benešová, se kterými jsme diskutovali na téma dospívajících dětí, přechodu dětských pacientů mezi dospělé, těhotenství, partnerství a problémech, které naše dospívající diabetiky čekají.

30.10.2010 - sobota
V 7 hodin se opět sešly maminky k pravidelnému rannímu cvičení s Monikou.
Dopolední program zahájila MUDr. Naděžda Filáková, která přednášela o hypoglykémii, hyperglykémii a ketoacidoze. Po přednášce paní doktorky prezentovala předsedkyně sdružení Ing. Šárka Nosálková činnost občanského sdružení Dítě s diabetem a zároveň představila nové webové stránky.
Po této prezentaci se do projektu „ZDRAVÁ PĚTKA“ zapojili také rodiče – vyplnili dotazník s nejrůznějšími záludnými otázkami.
Děti měly během dopoledne program v rámci projektu „ZDRAVÁ PĚTKA“. Vyzkoušely si různé druhy exotického ovoce, podstoupily zkoušku odvahy, kdy se zavázanýma očima rozpoznávaly různé druhy ovoce a zeleniny. Zkusily si sami sestavit jídelníček, tak aby odpovídal racionální stravě a jejich výměnným jednotkám. Na závěr jsme děti vyzkoušeli malým testíkem, abychom zjistili přinos projektu. Děti nás svými znalostmi mile překvapily a také hodnocení celého projektu bylo z jejich strany kladné.
Po obědě se v sokolovně v Pozlovicích odehrál turnaj v minikopané. Malé fotbalisty povzbuzovali rodiče, kamarádi a nechyběly ani roztleskávačky, které vedly slečny Hanka Šamalová a Iva Brázdilová, které během celého pobytu vedly tvůrčí dílničku a zajišťovaly hlídání dětí.
Po večeři proběhl závěrečný večer, kde jsme pobyt vyhodnotili, ocenili jsme děti za jejich úspěchy v soutěžích, turnajích, vědomostních aktivitách. Děti předvedly své taneční vystoupení, které nacvičily pod vedením Moniky Čížové, ukázaly výtvarné dílo, které vytvořili v rámci projektu ZDRAVÁ PĚTKA.
V úplném závěru jsme slavnostně přivítali prvního čestného člena našeho sdružení. Stala se jim MUDr. Naděžda Filáková, které jsme si dovolili projevit takto naše díky za citlivý a lidský přístup k dětským pacientům a dlouholetou podporu našeho občanského sdružení.
Malí účastníci ukončili pobyt bouřlivou diskotékou, rodiče využili poslední večer ke společnému posezení a popovídání o všem co život s diabetem přináší.

31.10.2010 – neděle
Nedělní snídaní byl pobyt v Luhačovicích ukončen.

Pobyt hodnotíme jako velmi úspěšný. Přednáškový program byl ze stran účastníku hodnocen velmi kladně, stejně tak tomu bylo i s programem pro děti, který se skládal z edukací, sportovních aktivit, tvořivé dílny, projektu „ZDRAVÁ PĚTKA“ a programu v dětském koutku.
Velmi kladně hodnotíme také výběr hotelu. Zázemí hotelu Adamantino nám poskytlo dostatek edukačních prostor, mohli jsme využít bazén, posilovnu, objednat si masáže. Personál hotelu byl velmi milý a vstřícný.

Všem, kteří se podíleli na přípravě této akce děkujeme.
Děkujeme také všem přednášejícím, zástupcům firem a sponzorům bez jejich podpory bychom tento pobyt nemohli realizovat.

[SOUBOR=soubory/fotkyzip/akce6.zip>Fotografie (ZIP)[/SOUBOR>

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.