www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190754
  • Dnes: 31


"Sám sobě odborníkem"

Seminář "Sám sobě odborníkem" byl první akcí, která se konala v nových prostorech našeho sdružení. Byli jsme velmi příjemně překvapeni, protože se seminář setkal s velkým zájmem našich členů.

Seminář zahájila v 9 hodin ing. Šárka Nosálková a v 9.15 začal program.

Maminek dětí, které se s diabetem potýkají krátce se ujala MUDr. Naděžda Filáková se svou přednáškou "Začínající diabetik" součástí této přednášky byl dán maminkám prostor na dotazy a diskusi.
"Pokročilí" rodiče a starší děti se zatím zúčastnili prezentace výrobků firem A.IMPORT.CZ a Lilli. Malé děti se formou hry edukovaly nad konverzačními mapami s paní Veronikou Demlovou. Po krátké přestávce se starším dětem věnovala paní doktorka Filáková, která s dětmi diskutovala u konverzační mapy nad tématem "INZULÍN".
Program pro malé děti si připravila slečna Hanka Šalamová.
Rodiče informivala ing. Nosálková o PETICI, se kterou naše občanské sdružení za pomoci rodičům informovalo širokou veřejnost o problému získávání příspěvku na péči o naše děti. Vyslechli jsme reportáže, které byly uveřejněvy na Radiožurnálu. Rodiče měli možnost si přečíst články, ve kterých se o naší PETICI psalo, ing. Nosálková informovala o jednání u pana ministra Šimerky a o krocích, které budou následovat.

Vyčerpáni nabitým dopoledním programem jsme vyrazili na oběd, na kterém jsme doplnili energii na těžké odpolední téma.

Odpolední přednášku si připravila paní doktorka Filáková na téma ,,Jak na puberťáka“. Přednáška byla opravdu zajímavá a setkala se s velkým zájmem. Rodiče na toto téma ještě dlouho diskutovali. Děli shlédli animovaný film o diabetu, po kterém pro ně byly připraveny malé testíčky. Tedy pro malé děti malé testy a pro starší děti jsme připravili testy komplikovanější a to z toho důvodu, aby si sami uvědomili, kam až jejich zkušenosti sahají.

Náš velký dík patří paní doktorce Filákové, která si pro nás připravila zajímavá témata. Děkujeme panu Ostrožnému, který nám bezplatně zapůjčil svou zasedací místnost.

Tato akce se uskutečnila za finanční podpory Statutárního města Ostravy, firmy Lilly a A.IMPORT.CZ

[SOUBOR=soubory/fotkyzip/akce7.zip>Fotografie (ZIP)[/SOUBOR>

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.