www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


Společně vše zvládneme

Na tábor „SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME“ jsme letos vyrazili do Beskyd, na úpatí Lysé Hory do horského hotelu Liptov, ten se pro nás stal od 30.6. do 5.7.2014 centrem pohody a prázdninových radovánek.

Ze všech koutů České republiky se sjelo téměř 50 táborníků. Počasí nám přálo a tak jsme zvládli podniknout všechny aktivity, které jsme si naplánovali. Vyšli jsme si na Opičárnu do lanového centra, navštívili Outdorpark na Bílé, vyzkoušeli jsme si zahrát golf na golfovém hřišti v Hukvaldech a prohlédli si jeho okolí.

Pro dospělé byla samozřejmě připravena edukace. Přijela mezi nás MUDr. Naděžda Filáková, která s rodiči prodiskutovala problematiku diabetu, zdravý životní styl a zdravé stravování jsme řešili s Bc. Markétou Karasovou. Nechyběli zástupci firem Medtronic, firmy Promedica, MTE, AIMPORT, kteří rodiče seznámili s novinkami z oblasti léčby diabetu a kontinuálním monitoringem.

Kromě všech výletů byla pro děti připravena celotáborová hra „Odvážnému štěstí přeje“. V době, kdy se rodiče edukovali, stihly děti prožít spoustu dobrodružství, účastnily se promítání v improvizovaném letním kině, kreslily i zpívaly, sportovaly.

Tábor splnil všechna očekávání a jeho cíl byl naplněn. Rodiny, které se celý rok potýkají s nesnázemi, které jim onemocnění dětí přináší, se měly možnost setkat, předat si zkušenosti a probrat vše co je trápí i těší a navázat nová přátelství. Nemůžeme opomenout poděkovat za podporu Nadaci OKD a Statutárnímu městu Ostrava, Ministerstvu zdravotnictví ČR, firmám Medtronic, Bayer, MTE, AIMPORT, Labužník Celiak. Díky těmto dotacím a darům se mohla naše prázdninová aktivita uskutečnit.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.