www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


XIII. barevné DIAdny v Luhačovicích

XIII. ročník barevných DIAdnů v Luhačovicích se konal v hotelu Adamantino od 25.-28.10.2014. Akce se účastnilo 133 osob z celé české republiky.

Pro účastníky byly připraveny zajímavé přednášky a workshopy.
Sobotní přednáškový kolotoč začala PhDr. Jana Severová, CSc., která přednášela na téma Nemocné dítě a jeho rodina. Na toto téma navázala s přednáškou Moderné technológie v manažmente dieťať s DM 1.typu Doc.MUDr. Miriam Čiljaková, PhD.

Nedělní dopoledne bylo věnováno sportování – tatínkové s dětmi vyjeli do Sportovního centra Radostova v Luhačovicích, kde byl uspořádán turnaj ve fotbale a vybíjené.
Maminky využily volný čas a pod vedením Moniky Čížové si zacvičily pilates. Rodiče dětí, u kterých byl nově zachycen diabetes, se věnovali edukacím pomocí Konverzačních map, kterými je provedla MUDr. Naděžda Filáková.
Odpolední přednášku připravila Bc. Markéta Karasová, která s rodiči diskutovala na téma „Diagnostika, strategie, vítězství“ – individuální přístup ke stravě a také připravila povídání o tom „Jak se orientovat v potravinách“ Odpoledne a podvečer byl věnován Tesco sportovnímu odpoledni, kdy proběhl Rodinný turnaj v bowlingu, Okolo přehrady cestička a Závod jednotlivců v jízdě na kole.
Večer byl opět věnován edukacím, kdy s přednáškou Diabetes není překážka – rady pro malé i velké sportovce, jak zvládnout svou cukrovku“ vystoupila MUDr. Naděžda Filáková.

V průběhu pobytu se konaly také prezentace firem, které se věnují problematice diabetu. Vystoupili zástupci firem MTE, AIMPORT, Medtronic a Promedika, kteří nás seznámili s novinkami v léčbě diabetu a s novými pomůckami pro léčbu diabetu.

Pro děti byl v rámci pobytu připraven bohatý program. Proběhly edukace pomocí Konverzačních map, děti diskutovaly na téma Zdravá strava a zdravý životní styl, účastnili se přednášky – Jak sportovat s diabetem.
V kreativních dílnách si mohly různé kreativní výrobky. Pod vedením Moniky si děti zacvičily, zahrály si turnaj ve stolním tenise a účastnily se plaveckého výcviku. Díky hezkému počasí spoustu času trávily venku.

Pobyt hodnotíme jako velmi úspěšný. Přednáškový program byl ze stran účastníku hodnocen velmi kladně a jako skvělý byl hodnocen také program pro děti.
Účastníci byli spokojeni také s výběrem hotelu. Zázemí hotelu Adamantino nám poskytlo dostatek edukačních prostor, mohli jsme využít bazén, posilovnu, objednat si masáže. Personál hotelu byl velmi milý a vstřícný.

Rádi bychom poděkovali lékařům MUDr. Filákové, PhDr. Severové, Doc.MUDr. Čiljakové, Bc. Karasové a všem zástupcům firem Medtronic, Promedica, MTE, AIMPORT a všem, kdo se na přípravě této akce podíleli. Za podporu děkujeme Statutárnímu městu Ostrava, Nadaci OKD a Ministerstvu zdravotnictví ČR, firmám VEOLIA, TESCO, Labužník celiak.
Bez této podpory bychom pobyt nemohli realizovat.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.