www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


„Sám sobě odborníkem“

Seminář „Sám sobě odborníkem“ se konal v sobotu 28. 3. 2015 v novém sídle OS Dítě s diabetem na Jurečkové ulici v Ostravě. Semináře se účastnilo 36 osob (rodičů a dětí).

Akci zahájila svou přednáškou „Co ovlivňuje glykémii u dětí“ MUDr. Naděžda Filáková z Městské nemocnice v Ostravě. Další zajímavou přednášku „Komunikace s puberťákem“ připravila PhDr. Kamila Piechová. Obě přednášky byly velmi zajímavé a rodiče využili možnost s přednášejícími po ukončení přednášky diskutovat, řešit osobní zkušenosti a problémy.

Pro děti byla připravena exkurse v Hasičském záchranném sboru v Ostravě Zábřehu. Děti měly možnost prohlédnout si vybavení a zázemí sboru, popovídat si s hasiči o jejich práci.
Před obědem si děti stihly odskočit do Laser arény, kde si zahrály laser game. Menší děti využily hezkého počasí a vydaly se na procházku po Ostravě.

Odpolední program zajistili zástupci ČVUT, kteří rodiče i děti seznámili s nově vyvíjenou mobilní aplikací pro děti, která má hravou formou pomoci k lepší kompenzaci diabetu.

Malé děti se věnovaly kreativitě – připravovali se na blížící se Velikonoce a tvořili papírové zajíčky, ovečky a kuřátka.

Rodiče na závěr vyplnili hodnotící dotazník o spokojenosti s akcí. Z dotazníků vyplývá, že rodiče byli s akcí velmi spokojeni. Přednášky byly vhodně vybrány, jen bude potřeba nechat vždy delší čas pro diskusi, případně prodloužit čas přednášky. Kladně byl hodnocen také program dětí.

Děkujeme všem, kdo se na přípravě akce podíleli.

Těšíme se na další setkání :-)

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.