www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


Vítání jara

Naše tradiční jarní akce VÍTÁNÍ JARA se konala 24. – 26. 4.2015 v Hotelu Rajská bouda v Malenovicích.
Na akci přijelo z různých koutů Moravy 60 účastníků.

Pobyt jsme zahájili v pátek večeří, ale spousta účastníků si užívala krásného počastí a prostředí Malenovic od pátečního poledne.
Večer patřil tak jako na každém Vítání jara firmě Medtronic a firmě Promedica. Zástupci firem paní Libichová, pan Milata a Kantor nás seznámili s produkty firem, mohli jsme si prohlédnout nové inzulínové pumpy a seznámit se s jejími možnostmi a výhodami. Aby se rodiče mohli lépe vžít do pocitu svých dětí, vyzkoušeli si, jaké je mít v těle zapíchnutou kanylu. Viděli nastavení senzoru a vše co je možné z naměřených dat vyčíst. Diskuse k produktům firem probíhala až do pozdních hodin. Děti se během edukace rodičů věnovaly kreativní činnosti, starší hrály stolní tenis nebo bowling.

V sobotu dopoledne proběhla přednáška MUDr. Filákové, ve které byli rodiče mimo jiné seznámeni, s tím, jaká vyšetření by měly podstoupit jejich děti při kontrole u lékaře na diabetologii a jaká vyšetření podstupují, aby se předešlo pozdním komplikacím diabetu.
MUDr. Filáková se v průběhu soboty věnovala také edukaci pomocí konverzačních map a to dětem i dospělým účastníkům.
Na odpoledne byla pro rodiče a děti připravena rodinná edukační stezka. Na této edukační stezce se účastníci na devíti stanovištních seznamovali nejen se zajímavostmi z oblasti diabetu, ale tentokrát jsme edukaci obohatili při příležitosti Dne Země o zajímavosti z oblasti ekologie. Po absolvování stezky rodinné týmy zodpovídaly dotazníky a děti k nim ještě namalovaly obrázky týkající se tématu ekologie. Z týmů jsme vybrali ty nejlepší a ti byli po zásluze odměněni drobnými dárky. Pozdní odpoledne nám svou přednáškou o zdravém jídle obohatila Bc. Markéta Karasová, která poutavě hovořila a diskutovala o našich stravovacích návycích, samozřejmě v návaznosti na diabetes. Program dětí byl po celý den přizpůsoben krásnému počasí. Děti byly na procházce, okolí Rajské boudy vymalovali křídami a na nedaleké louce si zahráli fotbálek a jiné míčové hry.
Večer se nesl ve sportovním duchu, rodinky si zahrály stolní tenis a proběhly turnaje v bowlingu.

Neděle – poslední den pobytu, byla individuální. Většina účastníků se však společně vydala pokochat se krásnými malenovickými vodopády a zdolat nelehký terén malenovických lesů :-)
Cílem nedělní procházky byla jízdárna vzdálená od Rajské boudy cca 3 km.
Náš víkendový edukační pobyt byl zakončen obědem. Sami si ho dovolíme hodnotit jako vydařený, ať už z hlediska edukace, prostředí, počasí, ale především proto, že se sešla skupina fajn lidí, která se vzájemně podpořila v nelehkém řešení situací ohledně diabetu. Jsme velmi rádi, že se mezi nás přidala skupina rodičů a dětí s nově diagnostikovaným diabetem, pro které jsou tyto akce šancí, jak v začátcích diabetu nebýt s onemocněním sami.

Z dotazníků spokojenosti, které rodiče v závěru pobytu vyplňovali, vyplývá, že účastníci byli s akcí spokojeni, byla pro ně přínosem především svou edukační částí, ale také dávají velký význam vzájemnému setkávání diabetických dětí i rodičů a možnosti diskutovat o tématu.
Velkou pochvalu si získaly obě přednášející – MUDr. Filáková i Bc. Karasová.
Děkujeme všem, kdo se na akci podíleli a těšíme se na další příjemné setkání :-)


Akce Vítání jara se konala za podporyStáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.