www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191130
  • Dnes: 143


„Společně vše zvládneme“

Na tábor „SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME“ jsme letos opět vyrazili do Beskyd, do oblíbeného horského hotelu Liptov, který byl pro nás zázemím již čtvrtým rokem. Tentokrát se do krásného prostředí nedaleko Lysé hory sjelo 55 táborníků, kteří si v termínu od 1.-6.7.2015 užívali prvních prázdninových dní.

Počasí nám přálo a tak jsme zvládli podniknout všechny aktivity, které jsme si naplánovali. Vyšli jsme si na Opičárnu do lanového centra, navštívili Outdorpark na Bílé, vyzkoušeli jsme si zahrát golf na golfovém hřišti v Hukvaldech, část odvážlivců podnikla noční výšlap na Lysou horu. Podnikli jsme návštěvu BIOcafe ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde proběhla přednáška o zdravých potravinách.

Pro účastníky byla samozřejmě připravena edukace. Přijela mezi nás MUDr. Helena Vávrová, která s rodiči i dětmi prodiskutovala problematiku diabetu, nutnost sportování a zdravého životního stylu a připravila si pro rodiny zábavné edukační odpoledne. Nechyběli zástupci firem Medtronic, firmy Promedica, MTE, AIMPORT, kteří rodiče seznámili s novinkami z oblasti léčby diabetu a kontinuálním monitoringem.

Kromě všech výletů byla pro děti připravena celotáborová hra „Cestování v čase“. V době, kdy se rodiče edukovali, stihly děti prožít spoustu dobrodružství, účastnily se promítání v improvizovaném letním kině, kreslily i zpívaly, sportovaly.

Tábor splnil všechna očekávání a jeho cíl byl naplněn. Rodiny, které se celý rok potýkají s nesnázemi, které jim onemocnění dětí přináší, se měly možnost setkat, předat si zkušenosti a probrat vše co je trápí i těší a navázat nová přátelství.

Nemůžeme opomenout poděkovat za podporu Nadaci OKD a Statutárnímu městu Ostrava, Ministerstvu zdravotnictví ČR, firmám Medtronic, Promedica, MTE, AIMPORT, Roche, Labužník Celiak. Díky těmto dotacím a darům se mohla naše prázdninová aktivita uskutečnit.

Stáhnout všechny fotografie (ZIP)


Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.