www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 190754
  • Dnes: 31


Za vzděláním do Prahy

Od vzdělávacího semináře pro děti s diabetes mellitus 1.typu, který se uskutečnil v Luhačovicích neuplynuly ani tři týdny a už tu byla další akce.

Již rok naplánovanou akci Za vzděláním do Prahy jsme si mohli zpestřit díky podpory grantového programu Nadačního fondu Albert „Pro zdraví – Zdravá pětka.

Pro děti ve třech věkových skupinách byl připraven bohatý edukační a zábavný program. Na úvod si nejmenší účastníci s lektorkou Hankou Šámalovou formou povídání zopakovaly informace, které se dozvěděly v Luhačovicích, především o důležitosti zdravé stravy, zahrály si spoustu edukativních her, kdy nechybělo ani oblíbené pexeso a omalovánky. Ti, kteří nebyli v Luhačovicích, měli možnost ochutnat i tradiční a exotické ovoce a zeleninu. Starší děti pod vedením Mgr. Veroniky Lhotské diskutovaly u tzv. konverzačních map o tématice zdravé stravy ve spojitosti s jejich nemocí. Vzhledem k věku nechybělo ani téma alkoholu a nezdravého tajného ujídání. Na závěr všichni společnými silami připravili pro své rodiče a také pro sebe zdravé svačinky. Nechyběly tvarohové, sýrové aj. pomazánky. Své kulinářské umění děti završily výrobou ovocného musli, které rodiče velmi ocenili. Během víkendu děti s rodiči nebyli jen ve vnitřních prostorách edukačních místností, ale vyrazili také na výlet vánoční Prahou. Viděli rozsvícený tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí, prošli se také po Karlově mostě a nechyběla ani procházka Václavským náměstím.

Program organizace Dítě s diabetem o.s. „Zdraví Pětkrát jinak“ bylo podpořeno částkou 121 tisíc korun. Víkend v Praze byl druhý ze série aktivit sdružení, do konce ledna proběhnou ještě semináře v Ostravě a sportovně-vzdělávací seminář ve Žďárském potoce u Rýmařova.

Správní rada Nadačního fondu Albert rozhodla v prvním kole grantového programu „Pro zdraví – Zdravá Pětka“o rozdělení celkové částky 1 523 910 korun mezi projekty, které nejlépe splňovaly zadání grantového programu. Na programu spolupracuje NFA s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Přehled všech podpořených projektů je na www. nadacnifondalbert.cz.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.