www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 185867
  • Dnes: 5


„SPORTEM ZA LEPŠÍ KOMPENZACÍ“

Centrum pro dítě s diabetem má za sebou první akci roku 2016. Tou byl již tradiční víkendový „Sportem za lepší kompenzací“, který se letos konal od 29. - 31. ledna v hotelu SKI Parku Gruň v Beskydech.

Víkend začal pro mnohé již pátkem, protože dětem skončila škola už ve čtvrtek a pátkem začaly pololetní prázdniny. Od rána se tedy na Gruň postupně sjížděli všichni účastníci, aby si užili delšího volna na horách. K večeři již dorazilo všech 30 účastníků akce.

Přestože sněhu nebylo mnoho, sjezdovka pod sedačkovou lanovkou byla dobře upravena a lyžování bylo skvělé. Po celodenním sportování přišla vhod výborná večeře, po které někteří účastníci využili saunu, anebo si prohřáli tělíčka v koupacích sudech. Děti i rodiče si zahráli stolní tenis a mladší účastníci si pohráli v i dětském koutku. Především maminky využily večer k popovídání si o diabetu, a protože jsme si užívali sportovního víkendu, řešilo se především jak na sportování s cukrovkou.

Ve sportovním duchu se nesl celý víkendový pobyt. V sobotu ráno jsme všichni vyrazili na sjezdovku, kde jsme, někdo na lyžích a někdo na snowboardu, strávili celý den. Účastníci, kteří lyžím příliš neholdují, se vydali na procházky po okolí a dokonce se našli i borci, kteří vyšlápli na Lysou horu.

Akce se povedla, byla plná nejen sportu, ale taky spousty legrace a fajn společných chvil, které si užili nejen rodiče, ale hlavně naši cukroušci. Velkou pochvalu si zaslouží i Chata na Gruni, která vynikala výbornou kuchyní a bravurně zvládla i bezlepkovou dietu, což ještě stále není samozřejmostí.

Už teď se těšíme na další akci, kterou bude seminář Sám sobě odborníkem, který nás čeká v březnu.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.