www.ditesdiabetem.cz
Úvod - Kontakt - Staň se členem


DonátořiDárciPomáhají nám


Fotogalerie


Doporučujeme


Počítadlo


  • Celkem: 191129
  • Dnes: 142


Mikulášské sportovní odpoledne s florbalovým turnajem

Tak jako každým rokem, i letos Občanské sdružení Dítě s diabetem uspořádalo pro své členy a jejich přátele mikulášské odpoledne. Letos probíhalo pod záštitou grantového programu Nadačního fondu Albert „Pro zdraví – Zdravá pětka“. V sobotu, 4.12.2010 se všichni sešli v tělocvičně v Dolní Lhotě a ve 14 hodin byl zahájen bohatý program. Nejmenší děti soutěžily v nejrůznějších disciplínách (slalomem na odrážedlech, házením kroužků na cíl nebo skákáním v pytlích). Odměnou za sportovní výkony jim byly „zdravé“ ceny, především ovoce. Starší děti přichystaly pro všechny přítomné pohoštění ze zdravých pokrmů. Zhotovily různé druhy pomazánek i ovocných salátů. Pohoštění mělo také vánoční charakter, nechyběly zde ochutnávky vánočního cukroví. Maminky předvedly své kulinářské umění a stoly se prohýbaly pod nejrůznějšími pečenými výrobky, jako byly vánočky, moučníky a masové rolády. Všechny děti a někteří sportovně naladěni rodiče si také krátily čekání na mikuláše, čerta a anděla florbalovým turnajem. Jednotlivé zápasy byly proloženy soutěží „Zdraví PĚTkrát jinak“ kdy rodiče společně se svými ratolestmi plnily úkoly z pracovních sešitů.

Všichni mladí účastníci byli „zdravě“ odměněni a podle ohlasů na akci se všichni zúčastnění dobře pobavili.

Program organizace Dítě s diabetem o.s. „Zdraví Pětkrát jinak“ bylo podpořeno částkou 121 tisíc korun. Milulášské odpoledne bylo třetí ze série aktivit sdružení, do konce ledna proběhnou ještě semináře v Ostravě a sportovně-vzdělávací seminář ve Žďárském potoce u Rýmařova.

Správní rada Nadačního fondu Albert rozhodla v prvním kole grantového programu „Pro zdraví – Zdravá Pětka“o rozdělení celkové částky 1 523 910 korun mezi projekty, které nejlépe splňovaly zadání grantového programu. Na programu spolupracuje NFA s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Přehled všech podpořených projektů je na www. nadacnifondalbert.cz.

Staň se členem


Centrum pro dítě s diabetem, z.s.


Příští akce


Nejsou naplánovány žádné další akce.

Partnerství

Přihlásit k odběru
Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Opera. Internet Explorer není podporován.